Ortograficzny triumf Krysi i Oli

ortograficzny

15 grudnia w Gimnazjum nr 5 odbył się konkurs ortograficzny – niegdyś wchodzący w skład Polonistycznej Ligi Gimnazjalnej, a od tego roku – po zawieszeniu Ligi – funkcjonujący jako konkurs niezależny. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszego gimnazjum: Krystyna Ignatowicz z klasy 3b oraz Aleksandra Gorczyca z klasy 3d.

Zadania, sprawdzające znajomość reguł ortograficznych, były dość trudne, a poziom uczestników bardzo wyrównany. Ostatecznie po podliczeniu punktów okazało się, że Krysia i Ola pokonały wszystkie zespoły i zajęły I miejsce!

Serdecznie im gratulujemy i cieszymy się, że dziewczyny były zadowolone zarówno z nagród, jak i z wzajemnej współpracy.

Opiekunkami uczennic są panie Alicja Ciura i Iwona Krawczyk; podczas konkursu opiekę nad dziewczynami sprawowała zaś pani Maria Ochman.

Odsłony: 1995