Znamy ostateczne wyniki Olimpiady wiedzy i wartości w sporcie”!

olimpiada wartosci1

8 grudnia 2016 roku uczniowie naszego liceum wzięli udział w uroczystej gali, która zakończyła konkurs Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 3. edycja: Paraolimpiada – sportowcy niepełnosprawni”.

Odbyła się ona w Opolu, w II Kampusie Politechniki Opolskiej, podczas konferencji pt.: „Igrzyska paraolimpijskie – sportowcy niepełnosprawni”.

Rozpoczęła się ona otwartym wykładem, którego prelegentami byli:
- Ks. prof. Jan Kochel – Idea olimpizmu i paraolimpizmu w wychowaniu (UO);
- Prof. Bartosz Molik – Pozytywne spojrzenie na sportowców z niepełnosprawnością – przykłady dobrego działania (AWF Warszawa);
- Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga – Udział polskiej reprezentacji paraolimpijskiej w Rio de Janeiro.

Przypominamy, że w etapie szkolnym uczestniczyło ponad 1300 uczniów z 130 szkół z całej Polski. 30 listopada 2016 r. 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w finale. Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 55 najlepszych uczniów oraz 30 szkół.

Nasi uczniowie zajmowali kolejno miejsca:
- Wiktoria Puchała z klasy IC – 11. miejsce;
- Kacper Łukasik z klasy IA – 23. miejsce;
- Urszula Marszałek z klasy IB – 42. miejsce;
- Dawid Czaja z klasy IIIC – 43. miejsce.

dyplom olimpiada wartosci

Dzięki wspaniałej postawie i wiedzy młodzieży VII Liceum Ogólnokształcące zajęło 9. miejsce. Za swoje świetne wyniki uczniowie otrzymali cenne nagrody rzeczowe.

W czasie uroczystego podsumowania laureaci mogli nie tylko spotkać się z medalistami igrzysk paraolimpijskich z Rio de Janeiro (Barbarą Niewiedział, Jackiem Gaworskim, Joanną Mendak, Tomaszem Kuneckim), ale również prowadzić z nimi żywą rozmowę w czasie panelu dyskusyjnego oraz uścisnąć ich dłoń podczas wręczania nagród. Mieli też okazję zobaczyć autentyczny medal olimpijski.

Ten dzień z pewnością można zaliczyć do udanych. Ze spotkania uczniowie wynieśli wiele cennych informacji oraz wrażeń, które skłoniły nas do refleksji w czasie drogi powrotnej pociągiem do Gliwic.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach i gratulujemy laureatom sukcesów!

Opiekunami były panie Gabriela Gałuszka i Izabela Sikora oraz ksiądz Krzysztof Misiuda.

Odsłony: 2463