Noc Naukowców

chem

Grafika pochodzi ze strony http://users.teosat.pl/~2815325/chem.jpg

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie Gimnazjum nr 7 i jeden uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego wzięli bardzo licznie udział w konkursach ogłoszonych przez Politechnikę Śląską w ramach organizowanej corocznie w Gliwicach Nocy Naukowców. Był to konkurs na plakat lub na eksperyment. Gimnazjum reprezentowała drużyna z klasy 3c w składzie: Oliwia Humeniuk, Oliwia Czuryłowicz, Tomasz Nowak. Ponadto zaprezentowały się również Małgorzata Tomczonok z klasy 1a, Martyna Kalemba z klasy 3c oraz – w dwóch kategoriach – Karolina Kąkol z klasy 3d. Reprezentantem liceum był uczeń klasy 1C, Karol Laksa.

A oto werdykt jury: „Konkurs plastyczny na plakat z naukowcem oraz najciekawszy eksperyment naukowy jak co roku spotkały się z ogromnym odzewem. Tradycyjnie wybór laureatów nie był łatwy. W konkursie plastycznym jury zdecydowało się podzielić zwycięzców na dwie kategorie wiekowe: przedszkola i szkoły podstawowe oraz gimnazjum…”

GIMNAZJUM:

III miejsce: Oliwia Woryna
II miejsce: Małgorzata Tomczonok, Anna Nowak
I miejsce: Antonina Wawrzak

Zwycięzcami konkursu na eksperyment są:
Wyróżnienie: Tomasz Nowak, Oliwia Czurylowicz, Oliwia Humeniuk za „Doświadczenie z wodą”
III miejsce: Karolina Kąkol za „Eksperyment z dwutlenkiem węgla”
II miejsce: Mateusz Palenga oraz Wiktoria Griner za pokaz „Właściwości magnetyczne materiałów”

Wszystkim laureatom gratulujemy.

L. Wieczorek

Odsłony: 2839