Wycieczka do Drezna

Drezno3

Nastał przedświąteczny czas. W związku z trwającą atmosferą grudniową postanowiliśmy wybrać się do Drezna, aby poczuć nastrój Jarmarku Bożonarodzeniowego, a przy okazji zwiedzić to piękne miasto.

Grupa uczniów naszego liceum i gimnazjum wyjechała 2 grudnia z samego rana na wycieczkę. Wraz z panem przewodnikiem zwiedziliśmy m.in. Stare Miasto, Zwinger, Frauenkirche oraz wieczorny Jarmark Bożonarodzeniowy. Każdy miał okazję spróbowania typowych dla tego regionu produktów świątecznych, posłuchania niemieckich kolęd czy zwiedzenia galerii obrazów najwybitniejszych artystów. Mimo późnej pory wszyscy wrócili pełni wrażeń i z ochotą na następną wyprawę.

Opiekunkami wycieczki były panie L. Gądek, P. Ogonowska (które również ją zorganizowały), M. Kogut oraz p. dyrektor Joanna Grzybowska.

Wir wünschen Euch FROHE WEIHNACHTEN :)

Odsłony: 2126