Kolejny sukces Julii Chmielowskiej

Julia

Jak wiecie, bacznie śledzimy losy naszych absolwentów i chętnie dzielimy się z Wami opowieściami o nich. Dziś bohaterką naszej relacji jest Julia Chmielowska – ubiegłoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 w ZSO 4.

Pisaliśmy o Julii już kilkakrotnie, informując Was o jej sukcesach literackich (m.in. w niedawno zakończonym konkursie „Nie piszę do szuflady” czy wojewódzkim konkursie poetyckim, którego efektem jest tomik poetycki „Antologia poezji dziecięcej i młodzieżowej”). Nie inaczej jest i teraz. Tym razem jednak Julia debiutuje jako prozaiczka – autorka opowiadania „Szczyt”, napisanego na ogólnopolski konkurs literacki „Wanda Rutkiewicz inspiruje”. Jego organizatorem jest znany dziennikarz i polityk, Tomasz Zimoch. Finał konkursu odbył się niedawno w Sejmie RP.

Z wielką radością informujemy, że Julia zajęła w konkursie III miejsce. Fragmenty jej pracy zostały odczytane podczas gali przez Danutę Stenkę. Zachęcamy Was wszystkich do wysłuchania tego poruszającego tekstu Julii – kliknij, aby obejrzeć FILM.

Jesteśmy dumni, że grono literatów powiększyło się o dawną uczennicę naszej szkoły – serdecznie Julce gratulujemy i życzymy połamania pióra w trakcie kolejnych prób literackich.

Więcej informacji o konkursie – TUTAJ.

Odsłony: 167