Dzień dziecka w naszej szkole

1 czerwca to dzień wyjątkowy. Wiele klas spędziło go poza murami szkoły – na różnego typu wycieczkach. I tak:
Klasa 7a z okazji dnia dziecka wybrała się na wycieczkę integracyjną do Radiostacji Gliwickiej. Uczniowie spędzili czas na grach, zabawach, opalaniu się oraz na delektowaniu pyszną pizzą.

dd 7a

Klasy IIA i IIIA relaksowały się w parku trampolin.

trampoliny

Klasy 4 i 5 wybrały się na wycieczkę do Zamku Rabsztyn, pod którym odbył się wesoły piknik, do Parku Gródek, w którym zmęczone stopy zażywały kąpieli, i na Pustynię Błędowską. Humory i pogoda dopisały!

Grodek

Klasy 1a i 1b wzięły udział w warsztatach edukacyjnych w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie. Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska. W obiekcie muzealno-edukacyjnym podczas zajęć przyrodniczych uczniowie obejrzeli eksponaty, dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu różnych leśnych zwierząt, mogli zobaczyć wnętrze leśniczówki i jej wyposażenie. Podczas spaceru po zagrodzie dzieci miały możliwość poznać żubrzą rodzinę, zobaczyć jej karmienie, ale także poznać inne zwierzęta: muflony, jelenie, sarny, daniele, osły oraz pozostałych mieszkańców obiektu - kaczki krzyżówki, gęsi łabędzionose, łabędzie oraz pawie indyjskie. Z pomostu widokowego uczniowie mogli obserwować zachowania przede wszystkim żubrów.

zubry1

O pozostałych wycieczkach będziemy informować, gdy tylko ustąpi zmęczenie ich uczestników i podzielą się z nami swoimi wrażeniami :)

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć i filmów na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 188