Finał Polonistycznej Ligi Gimnazjalnej

liga

21 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w uroczystym zakończeniu XVI już Polonistycznej Ligi Gimnazjalnej. Organizatorzy – GCE, SNAP – przywitali zebranych na wesoło: ciekawym występem kabaretowym – współczesną wersją „Czerwonego Kapturka” wystawioną przez uczniów koła teatralnego. Dobry nastrój dopisywał uczestnikom konkursu i utrzymał się, szczególnie, że w konkursie słownikowo-frazeologicznym uczniowie: Urszula Marszałek (3a), Radosław Koćwin (3a) oraz Karol Piotrowski (3b) zajęli II miejsce, a w konkursie dziennikarskim Alicja Polewska (2c) również zdobyła II miejsce.

Ostatecznie po przeliczeniu wszystkich punktów zdobytych za poszczególne konkursy uczniowie zdobyli dla naszego gimnazjum III miejsce. Gratulujemy uczniom i opiekunom i życzymy dalszych sukcesów.

M. Ochman

Odsłony: 2095