Dobre rady na elektroodpady

elektroodpady

22 kwietnia 2016 r. zespół ELEKTRYCZNI, którego przedstawiciele to: Kacper Dulba (3c), Patryk Jastrzębski (3c), Samuela Szeliga (3c), Paulina Behen (3c), Bartosz Górecki (3b) wraz z opiekunką, p. Lucyną Wieczorek, zorganizowali akcję ekologiczną Dzień Ziemi. W ramach tej akcji zespół wraz z uczniami klasy 3c GM, spacerując po Gliwicach, rozdawał ulotki dotyczące szkodliwego wpływu odpadów na nasze środowisko i informacji o ich prawidłowym wyrzucaniu.

Cała nasza akcja związana jest zarówno z dbałością o środowisko, jak i z naszym udziałem w ogólnopolskim konkursie ekologicznym organizowanym przez firmę AURAEKO  Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA pt. „Dobre rady na elektroodpady – oddaj mnie w dobre ręce”.

Podsumowanie akcji nastąpi 26 kwietnia w godzinach od 10.00 do 18.00 u nas w szkole. W tym dniu liczymy na dużą liczbę zebranych elektroodpadów, bo chcemy zostać laureatami tego konkursu. Liczymy na pomoc uczniów klas GM i LO, dla których za jak największą liczbę oddanego sprzętu czeka nagroda specjalna.

L. Wieczorek

elektromieci