I edycja Zmagań sportowo-językowych za nami!

wf niemiecki2

8 kwietnia w hali sportowej ZSO4 odbyła się I edycja Zmagań sportowo-językowych. Do rywalizacji przystąpiły Gimnazjum Dwujęzyczne, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 11, Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 2 z Pyskowic.

Konkurs miał na celu doskonalenie języka niemieckiego przez sport i zabawę. W obszarze WF-u punktowany był czas wykonania zadania ruchowego, a z języka niemieckiego – poprawność językowa. Uczniowie wykazali się znajomością sportowców, dyscyplin sportowych, a także opisali w języku niemieckim śniadanie mistrza.

Gimnazjum nr 7 reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Dudek, Agata Polok, Karol Piotrowski, Jakub Sikora z klasy 3b. Wywalczyli oni I miejsce.

Organizatorkami konkursu były panie Małgorzata Kogut, Ewa Cichońska, Katarzyna Jasny.

M. Kogut