Podstawówka kontra gimnazjum

SPvsGM2

7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 39 odbył się coroczny turniej wiedzy „Podstawówka kontra gimnazjum”. Biorą w nim udział uczniowie klas szóstych SP 13 i SP 39 oraz pierwszoklasiści z Gimnazjum nr 17 i naszego gimnazjum. Konkurs podzielony jest na dwie części – matematyczną i polonistyczną – w których dwuosobowe drużyny rozwiązują różnego typu zadania.

Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie klasy 1a i 1b: Wiktoria Filuś-Synak i Maciej Chowaniec (błędy językowe), Magdalena Pająk i Martyna Pszonak (test matematyczny Olimpus), Jagoda Borysewicz i Marta Marek (ortografia), Oliwia Kowalska i Jakub Sikorski (krzyżówka matematyczna), Karolina Anuszewska i Julia Nyga (frazeologia) oraz Kinga Pogoda i Natalia Sobel (tangramy).

Pomiędzy kolejnymi rundami szóstoklasiści mieli okazję poznać bliżej oba rywalizujące ze sobą gimnazja. Dla Gimnazjum nr 7 prezentację przygotowali uczniowie klasy 2c: Magdalena Kagan, Mikołaj Roszczyk i Alicja Polewska, która nadzwyczaj żywiołowo zachęcała młodszych kolegów, by wybrali właśnie naszą szkołę.

Nasi konkursowicze okazali się najlepsi w ortografii i Olimpusie. W turnieju zwyciężyła jednak ostatecznie Szkoła Podstawowa nr 39, a my wywalczyliśmy zaszczytne II miejsce! Dziękujemy i gratulujemy :)

Opiekunkami uczniów były panie Ewa Wojnar (matematyka), Iwona Krawczyk i Alicja Ciura (język polski).

A. Ciura, J. Kubacka