Gliwicki Budżet Obywatelski 2021

plac zabaw

Realizacja zadania „Doposażenie placu zabaw i terenu rekreacji przy ZSO 4 Gliwice”, finansowanego w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021, została ukończona 9 czerwca br. Koszt projektu to 84 000 zł. Celem zadania było doposażenie placu zabaw przy ZSO 4 w dodatkowe urządzenia. W 2019 r. powstał przy szkole plac zabaw wraz ze strefą fitness, którego budowa na kwotę 1 600 000 zł została w całości sfinansowana z budżetu miasta Gliwice. Obecnie strefę tę wzbogacono o dodatkowe urządzenie zabawowe z dwiema zjeżdżalniami i wieżami usytuowane na bezpiecznej powierzchni z płyt gumowych oraz inne zabawki: huśtawkę bocianie gniazdo, bujak dwuosobowy oraz domek do edukacji sensorycznej najmłodszych. Powstało również miasteczko rowerowe wraz ze znakami do nauki ruchu drogowego oraz 10 gier podwórkowych wielkoformatowych wykonanych z masy plastycznej termozgrzewalnej, m.in. labirynty, jumpy, klasy, warcaby oraz inne gry słowne i logiczne. Projekt ma sprzyjać integracji dzieci oraz rozwijać ich umiejętności społeczne. Ma służyć nie tylko uczniom szkoły, ale również całej wspólnocie dzielnicy Szobiszowice.

Mamy nadzieję, że dzięki rekreacji na świeżym powietrzu i aktywnemu wypoczynkowi łatwiej będzie dbać o zdrowie psychofizyczne oraz stworzyć podopiecznym możliwość harmonijnego rozwoju, umożliwiając jednocześnie odpoczynek w atrakcyjnej i bezpiecznej formie. Dziękujemy za oddane na nasz projekt głosy rodziców oraz innych przyjaciół szkoły. To dzięki Państwu oraz środkom finansowym miasta mógł on zostać zrealizowany.