Wycieczka integracyjna klas 1 GM

toszek2

1 października 2015 r. uczniowie klas 1 gimnazjum uczestniczyli w wycieczce integracyjnej. W Toszku poznali ciekawą historię zamku oraz legendy z nim związane. W Nadleśnictwie Zawadzkiem podziwiali mieszkańców okolicznych lasów, mieli możliwość wysłuchania śpiewów ptaków oraz dowiedzieli się, jak wygląda praca leśników. Z zainteresowaniem oglądali narzędzia pracy leśników oraz różne gatunki drzew.

Następnie udali się do stanicy w Krupskim Młynie. Każdy uczestnik wycieczki mógł sprawdzić swoją sprawność i umiejętności, strzelając z wiatrówki, z łuku oraz wspinając się na ściance wspinaczkowej. Po wysiłku fizycznym uczniowie zjedli smaczny żurek oraz upiekli kiełbasy na ognisku. Rywalizacja klasowa zakończyła się przeciąganiem liny. Zwycięzcy poszczególnych dyscyplin otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wszyscy wrócili zadowoleni.

M. Zawada