WSPÓŁPRACA. Oraz NAUKA – PASJA – SUKCES

npsC

15 marca (wtorek) 2016 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 4 (VII LO, Gimnazjum Nr 7) w Gliwicach odbyła się uroczystość podsumowująca pierwszy rok współpracy VII LO z uczelniami wyższymi.

W ubiegłym roku szkolnym w wyniku starań i zabiegów szkoły klasy pierwsze LO zostały objęte patronatami uczelni wyższych:

IA humanistyczna – patronat Wydziału Aktorstwa i Reżyserii Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach;
IB politechniczno-menedżerska – patronat Politechniki Śląskiej;
IC biologiczno-chemiczna – patronat Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego.

Poza uczelniami, które objęły patronatem licealne oddziały, VII LO współpracuje również z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa w Poznaniu, Wydziałem Studiów Społecznych w Gliwicach oraz Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Wśród znamienitych gości obecnych na uroczystości znaleźli się: Zastępca Prezydenta Miasta Gliwice Krystian Tomala, przedstawiciele uczelni wyższych: prof. dr hab. Arkadiusz Mężyk – dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej, dr inż. Krystian Cuber – prodziekan ds. społecznych Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, prodziekan Aldona Kania i pani Marzena Kliś z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach, dr hab. Armand Cholewka – adiunkt w Zakładzie Fizyki Medycznej Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, dr inż. Marek Balcer z Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, dr inż. Konrad Kaczmarek z Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach, pani Anna Łętkowska z Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, pani Krystyna Sowa – przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, pani Jadwiga Króliczek – dyrektor Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty, a także dyrektorzy i przedstawiciele gliwickich i powiatowych placówek oświatowych, przedstawiciele związków, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, przedstawiciele firmy Marco.

W programie uroczystości oprócz przemówień zaproszonych gości i podziękowań znalazły się prezentacje klas pierwszych, które przedstawiły efekty i korzyści wynikające z objęcia patronatem uczelni wyższej danej klasy. W programie artystycznym można było usłyszeć śpiewających uczniów VII LO: Wiktorię Jaros, Monikę Mazur i Sandrę Naum. Dodatkową atrakcją był walc angielski i fokstrot w wykonaniu uczennicy klasy maturalnej Aleksandry Froń z partnerem Kamilem Kędrą.

nps6

Ważnym punktem uroczystości było rozstrzygnięcie I edycji Międzyszkolnego Powiatowego Konkursu NAUKA – PASJA – SUKCES, który został przeprowadzony w trzech kategoriach: fotografia, film oraz praca plastyczna i był przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W kategorii praca plastyczna (GM) I miejsce zajęła Wiktoria Bytomska (GM w Toszku, opiekun p. Renata Cibis), II miejsce zajęły Karolina Michalec, Wiktoria Karaszewska, Paulina Łucja (GM w Rudzińcu, opiekun p. Renata Klimek), natomiast III miejsce zajęła Julia Czajka (GM nr 3 w Gliwicach, opiekun p. Anna Seredyńska-Spieszko).

Wyróżnienia trafiły do Patrycji Thomalli i Macieja Segieta (GM w Toszku, opiekun p. Renata Cibis), a także do Anny Foit (GM w Sośnicowicach, opiekun p. Małgorzata Wyrozumska).

Ze szkół ponadgimnazjalnych w kategorii praca plastyczna I miejsce zajęli: Aleksandra Wanat i Tomasz Bojdoł (GCE w Gliwicach, opiekun p. Monika Marchewka-Czech), natomiast II miejsce zajęła Aleksandra Nieć (GCE w Gliwicach, opiekun p. Monika Marchewka-Czech).

W kategorii fotografia zwyciężył Artur Wycisk (VII LO, opiekun p. Magdalena Mikołajczyk), II miejsce zajęła Weronika Śliwa z IV LO w Gliwicach.

W kategorii film wyróżnienie zdobył Paweł Zych (ZSET w Gliwicach, opiekun p. Katarzyna Majczak-Buk).

Fundatorem nagród na konkurs NAUKA – PASJA – SUKCES była firma Marco, która także na co dzień współpracuje z VII LO, włączając młodzież w projekt Marco Bussines School.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac Krzysztofa Koraba, absolwenta VII LO, obecnie studenta Akademii Sztuk Pięknych.

Organizatorzy mają nadzieję, że uroczystość stanie się imprezą coroczną i na stałe zagości w kalendarium placówki.

M. Mikołajczyk

Odsłony: 3210