Czarne owce czy grube ryby?

IMG 19111

Jak dokończyć przysłowie „Do zabicia komara nie trzeba…”? Od jakich ptaków pochodzą nazwy ulic na osiedlu Sikornik? Czym się zajmuje karcynologia, a czym cetologia? – na te i inne, równie trudne i podchwytliwe pytania musieli odpowiedzieć nasi uczniowie biorący udział w konkursie słownikowo-frazeologicznym w ramach Polonistycznej Ligi Gimnazjalnej. Tematem konkursu były w tym roku frazeologizmy związane ze zwierzętami.

O poziomie wiedzy naszych uczniów świadczy fakt, że aż do ostatniego zadania drużyna w składzie: Urszula Marszałek (kl. 3a), Radosław Koćwin (kl. 3a) oraz Karol Piotrowski (kl. 3b) szła łeb w łeb z zespołem z Gimnazjum w Rudzińcu. W decydującym starciu odrobinę lepsi okazali się jednak nasi konkurenci, a nasze gimnazjum zajęło ostatecznie zaszczytne II miejsce.

Biorąc pod uwagę stopień trudności pytań, jesteśmy tym bardziej dumni z sukcesu Uli, Radka i Karola. Brawa dla nich, bo na pewno nie okazali się czarnymi owcami naszej szkoły.

A. Ciura

Odsłony: 2219