JESTEŚMY W TYSIĄCU NAJLEPSZYCH SZKÓŁ W KRAJU!

tarcza

Drodzy Uczniowie i Rodzice, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy VII LO!

Z dumą informujemy, że w najnowszym rankingu liceów opublikowanym przez największy portal edukacyjny „Perspektywy” nasze liceum otrzymało tytuł „Najlepsze liceum w Polsce – Brązowa Szkoła 2019”. W uzasadnieniu czytamy: „W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest (…) nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół”.

Wg danych GUS w roku szkolnym 2018/2019 działały w Polsce 3534 licea ogólnokształcące. Wśród nich zajęliśmy 981. miejsce. Na 17 publicznych i niepublicznych gliwickich liceów ogólnokształcących znaleźliśmy się na miejscu siódmym! Warto zwrócić uwagę, że na nasz sukces miał wpływ bardzo wysoki odsetek zdawalności matur: w 2019 r. zdawalność w Polsce wyniosła 91,3%, na Śląsku – 85,6%, natomiast nasza szkoła może poszczycić się wynikiem 94,8%. Przez ostatnie lata zawsze średnia zdawalność matur w VII LO przewyższała średnią krajową i wojewódzką.

Dla nas, całej społeczności szkolnej, nie tylko rankingi są ważne, ale również przygotowanie do życia, do funkcjonowania w społeczeństwie, do współpracy. Cieszy nas potwierdzenie wysokiej jakości pracy naszej szkoły i docenienie przez „Perspektywy”, ale najbardziej jesteśmy dumni z faktu, że w naszej szkole panuje przyjazna atmosfera, a Wy – rodzice, uczniowie, absolwenci i sympatycy szkoły – na każdym kroku dajecie nam odczuć, że jesteście zadowoleni z wyboru VII LO. Dziękujemy Wam za to i jesteśmy dumni z naszego wspólnego sukcesu!

Odsłony: 1409