Akcja antynikotynowa „Nie pal przed sobą mostów”

ztu

mosty

4 grudnia 2019 r. odbył się w naszej szkole XIX już finał akcji profilaktycznej „Nie pal przed sobą mostów” w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Akcja antynikotynowa i antydopalaczowa zorganizowana dla uczniów z klas 1-3 SP oraz 5-8 SP, a także z klas I liceum trwała od 4 listopada do 4 grudnia 2019 r. W tym czasie młodzież brała udział w konkursach: plastycznym, literackim i multimedialnym.

W dniu finału uczniowie uczestniczyli w krótkim konkursie wiedzy o szkodliwości nikotyny i dopalaczy. Uczniowie z klas 1, 2 oraz 3 szkoły podstawowej włączyli się do konkursu plastycznego w ramach udziału w programie antytytoniowym „Nie pal przy mnie, proszę”.

Pani Danuta Jankowska – koordynatorka konkursu plastycznego – przystroiła atrium naszej szkoły wspaniałymi plakatami młodzieży.

Finał akcji, zgodnie z tradycją, poprowadziła pedagog Aneta Kroll. Laureaci wszystkich konkursów otrzymali wartościowe nagrody. „Nie daj się skusić” – to zwycięskie hasło naszej tegorocznej akcji. Zwycięski plakat wykonali Emilia Gawryluk i Beniamin Kłos – uczniowie klasy 5a SP. Zwycięskie wiersze napisało rodzeństwo: Julia Kloś z klasy 7 SP i Szymon Kloś z klasy 8 SP.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy Wam mądrych wyborów.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1462