Projekt „Książka na piątkę, znakomity początek: rozdanie trzecie”

Kasdepke

24 października w zabrzańskim Miejskim Ośrodku Kultury już po raz trzeci odbyło się seminarium w ramach programu „Promocja czytelnictwa". Odbiorcami prelekcji byli bibliotekarze i poloniści szkół podstawowych i liceum. Tematyka i forma seminarium była bardzo ciekawa i urozmaicona. Odbyły się następujące wykłady:

- Justyna Konieczny: Książka na piątkę, znakomity początek
- Grzegorz Kasdepke: Chuligani w bibliotece – czyli jak wychować przyszłych buntowników, marzycieli i wynalazców;
- Anna Czernow: Czytelnictwo dzieci i młodzieży wobec dorosłych oczekiwań;
- Marta Fox: Co z tym czytaniem?

W programie seminarium wzięła udział Maria Ochman – nauczycielka – bibliotekarka ZSO 4, a pamiątką z interesującego spotkania z pisarzami: Martą Fox i Grzegorzem Kasdepkem (autorem m.in. lektury dla uczniów klas 1-3 „Detektyw Pozytywka”) jest sympatyczny wpis w książce dla naszych młodszych czytelników.

Zapraszamy młodszych czytelników i ich rodziców do sięgania po książki tego i innych autorów, a starszą młodzież do zapoznania się z powieściami o różnej tematyce Marty Fox. Biblioteka ZSO 4 czeka na Ciebie!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1444