Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

den

11 października 2019 r. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Odbyły się dwa apele z tej okazji – dla przedszkola i młodszych klas SP oraz drugi apel dla LO i klas 7 i 8 SP.

Było trochę historii, czyli informacji na temat roli Komisji Edukacji Narodowej. Były kwiaty, życzenia złożone na ręce dyrekcji: pani Joanny Grzybowskiej oraz pani Aleksandry Zięby.

Młodzież stanęła na wysokości zadania, włączając się w akcję „Datek zamiast kwiatka”. Zebrano 500 złotych i kwota ta została przekazana na potrzeby Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Uroczystość uświetniły swoim talentem muzycznym Patrycja z IIB LO i Ola z 5 SP, natomiast uczniowie z klasy IB, IC i ID LO zaprezentowali scenkę na podstawie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wszyscy dobrze się bawili. Chłopcy obsługujący nowy sprzęt audiowizualny również dali z siebie wszystko.

Natomiast przedszkolaki i klasy szkoły podstawowej z ogromnym zaangażowaniem dziękowali swoim nauczycielom, wykonując piosenki i recytując wiersze.

Ponadto pani dyrektor Joanna Grzybowska wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżnionym przez siebie nauczycielom oraz przekazała pani Małgorzacie Kogut Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice.

Wszystkim gratulujemy oraz życzymy z okazji święta pomyślności i spokoju.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.