Bezpieczne wakacje 2019

bezpwakacje

W ramach udziału w ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2019” w naszej szkole w dniach 12-13 czerwca 2019 r. odbyły się m.in. zajęcia pokazowo-warsztatowe dla uczniów z klas 2 i 4 SP oraz 7 i 8 SP. Uczniowie z klasy 4 SP przedstawili scenkę rodzajową, przedstawiającą prawidłowe zachowanie się świadków wypadku drogowego. Uczniowie z klasy 8 SP zapoznali swoich kolegów i koleżanki z zasadami korzystania z kąpieli słonecznych i udzielania pierwszej pomocy w przypadku udaru cieplnego. Zajęcia objęły m.in. pokazy udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach trudnych, poznanie ICE oraz ważnych informacji związanych z wakacyjnym pobytem nad morzem czy w górach. Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez uczniów z klasy IB LO: Agnieszkę Stępień, Patrycję Thomallę oraz Kacpra Strukowskiego. Ponadto uczniowie z klas 7 i 8 SP mieli okazję wziąć udział w artystycznym programie profilaktyki uzależnień „ANTYMINA – profilaktyka z pasją”. Spotkanie z raperem Mirosławem Kolczykiem „Kolahem” i jego zespołem uświadomiło nam, że obecne czasy są niczym „pole minowe” – bardzo łatwo, zwłaszcza młodemu człowiekowi, jest wejść na obszar pełen „min” – uzależnień, z którego niezwykle trudno wyjść bez szwanku. Dlatego pomyśl, zanim wejdziesz na „pole minowe”.

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku. Życzymy Wam wyjątkowych i bezpiecznych wakacji :).

Organizatorkami zajęć były: Joanna Schön oraz Aneta Kroll.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 701