O warszawskim kurierze...

kurier

21 marca 2019 r. uczniowie klasy 8a oraz IIIA LO dla poszerzenia swojej wiedzy historycznej wybrali się na film „Kurier” o Janie Nowaku-Jeziorańskim – słynnym kurierze z Warszawy, który podczas II wojny światowej, będąc w szeregach Armii Krajowej, przewoził tajne informacje dla rządu polskiego w Londynie. Po wojnie – jako rzecznik sprawy niepodległej i silnej Ojczyzny – starał się o przystąpienie Polski do NATO, a później do Unii Europejskiej. Oknem na świat w czasach komunizmu były dla Polaków audycje Radia Wolna Europa z Monachium, którego dyrektorem w sekcji polskiej był Jeziorański. Ten wielki patriota zmarł w wieku 92 lat w 2005 r.

Klasa 8a uczestniczyła również w powiązanym tematycznie plenerze fotograficznym.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 1603