Być albo nie być... na „Hamlecie” w Teatrze Nowym w Zabrzu?

Hamlet

Czy wiecie, że rok 2016 to Światowy Rok Szekspira? Nasi licealiści mieli już w tym roku szkolnym okazję zapoznać się z filmową adaptacją „Makbeta”, a 29 stycznia klasy IA, IC, IIC i IIIA w Teatrze Nowym w Zabrzu obejrzały spektakl „Hamlet” w reżyserii Andre Hubner Ohodlo, założyciela i dyrektora teatru im. A. Osieckiej w Sopocie.

W tytułowej roli wystąpił aktor Piwnicy Pod Baranami, Maciej Półtorak, znany m.in. z filmu „Czarny czwartek” czy „Karol, człowiek, który został papieżem” i seriali takich jak „Blondynka”, „Ojciec Mateusz” czy „Czas honoru”. Adam Machalica jako Horacy dał się poznać szerszej publiczności udziałem w „Mam talent”, w którym doszedł do półfinału, zaskakując jury i widzów grą na harmonijce. Trzygodzinny spektakl zaskoczył nie tylko wspaniałą grą aktorską, pomysłową scenografią, ale też interesującą muzyką i innowacyjnymi rozwiązaniami. Zmagając się z własnym szaleństwem, Hamlet swój ból wyśpiewał w sześciu songach-monologach, stając się bohaterem niejednoznacznym, tajemniczym i magnetycznym. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Paulina Chapko („Ojciec Mateusz”) i Bartosz Kopeć („Prawo Agaty”, „M jak miłość”, „Fala zbrodni”).

M. Paszkowska

Odsłony: 2349