„Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie” za nami

olimpiada wiedzy

10 grudnia 2018 r. w Opolu spotkało się ponad 330 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o skokach narciarskich. Uczniowie biorący udział w poniedziałkowym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 100 szkół ponadgimnazjalnych.

Test liczył 35 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny. Tematyka dotyczyła historii skoków narciarskich oraz życiorysów polskich skoczków. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia św. Bernarda z Aosty, patrona narciarzy, jak również różnymi tekstami, w których poruszana została rola sportu, napisanymi przez papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka. Tegoroczna edycja projektu nawiązywała również do setnej rocznicy odzyskania niepodległości, podkreślając rolę sportu w tym wydarzeniu, a konkurs został objęty ministerialnym patronatem „Niepodległa - stulecie odzyskania niepodległości”.

Po etapie finałowym tradycyjnie odbyło się spotkanie z gościem specjalnym, którym w tym roku był mistrz świata i mistrz olimpijski z Sapporo, Wojciech Fortuna.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 61 najlepszych uczniów 5. edycji konkursu „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie”.

Na liście finalistów zaproszonych 18 grudnia na uroczystość wręczenia nagród podczas konferencji pt. „Motywacja w sporcie, edukacji i życiu”, która odbędzie się na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, znalazła się Urszula Marszałek, zajmując 30. miejsce. Przypominamy, że nasze liceum godnie reprezentowali: Dagmara Schwedka, Tytus Stolarski, Agnieszka Stępień i Marta Marek.

Gratulujemy.

G. Gałuszka, I. Sikora

Odsłony: 1557