Czas na podsumowanie obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2018 w ZSO4

otk2018

Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się w dniach 15-19 października br. Również uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w różnych formach zajęć zorganizowanych z tej okazji.

Obchody rozpoczęły się w piękny jesienny poniedziałek warsztatami zawodoznawczymi z wizażu, które corocznie cieszą się dużym zainteresowaniem uczennic. W tym roku rolę modelek przejęły dwie licealistki, którym pani wizażystka wykonała profesjonalny makijaż. Tym razem królował makijaż studniówkowy. Maturzyści z klasy IIIB uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Biura Karier Studenckich Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Podczas prezentacji uczelni słuchacze zapoznali się z ofertą edukacyjną poszczególnych wydziałów oraz dopytali o kwestie związane z procesem rekrutacji.

Podczas prelekcji ,,Dieta poprawiająca zdrowie i urodę” licealiści z klasy IIIA wykazali się dużą wiedzą na temat zdrowego odżywiania, zagrożeń i chorób, jakie niesie źle zbilansowana dieta. Z kolei maturzyści z klasy IIIC po zajęciach zawodoznawczych ,,Zawód dietetyk” dostrzegli różnice w poszczególnych specjalnościach kształcących w zawodzie dietetyka.

Obchody OTK pod hasłem ,,Bądź autorem swojej pracy technicznej” zakończyli w piątek nasi niektórzy gimnazjaliści z klasy 3b: Zosia, Jakub i Grzegorz, którzy zaprezentowali własnoręcznie wykonane prace w ramach zajęć technicznych. Na pochwałę zasługują również wspaniałe i elokwentne uczennice z klasy 3c, Kinga i Iga, które opowiadały o swoich pomysłach.

Aby dostrzec ich efekty pracy, zachęcam do obejrzenia zdjęć – więcej znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Barbara Ozga-Strzyż
szkolny doradca zawodowy

Odsłony: 1874