Święto Unii Europejskiej

3maja

7 maja nasi najmłodsi uczniowie z klasy „0” i klas pierwszych uroczyście obchodzili Dzień Unii Europejskiej, biorąc udział w projekcie edukacyjnym „Jestem Polakiem – jestem Europejczykiem”. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia filmu pt. „Polskie symbole narodowe”, po czym dzieci zabrały się do wykonywania ośmiu zadań. Cały czas podążała z nimi postać Małego Polaka.

Duże emocje towarzyszyły uczestnikom spotkania przy rozpoznawaniu i opisywaniu poszczególnych symboli narodowych, zapamiętaniu słów i melodii hymnu, umieszczaniu na mapie ważnych miejsc w naszym kraju, wymawianiu słów w gwarze śląskiej oraz ubieraniu Tosi i Bartka w śląski strój regionalny.

Spotkanie dobiegło końca, gdy Mały Polak zdobył ósmą flagę, a wszystkie dzieci miały doskonale utrwalone wiadomości na temat własnego regionu i kraju.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 2096