Nareszcie wakacje!

podziekowanie

Zakończenie roku szkolnego – mimo że bardzo nietypowe – było niezwykle przyjemne. Choć obowiązywał reżim sanitarny, to wspaniale było wreszcie się zobaczyć i rozdać Wam osobiście świadectwa. Miłym akcentem tego dnia były również podziękowania skierowane na ręce dyrekcji przez uczniów i rodziców klasy IC LO. To wiele dla nas znaczy, dziękujemy.

Życzymy wszystkim zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.

Dyrekcja i nauczyciele ZSO 4

Muzyczny sukces Oli

Ola Szolc

Nie tylko Emil odnosi spektakularne sukcesy. Pół roku temu, 5 grudnia 2019 r., w Domu Kultury w Knurowie odbył się Koncert Laureatów połączony z wręczeniem nagród XII Regionalnego Konkursu Piosenki Dziecięcej „Śpiewać Każdy Może”. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział ponad 90 uczestników, którzy przybyli z Gliwic, Tych, Świerklan, Rydułtów, Częstochowy, Pszczyny, Studzenic, Kobióra, Orzesza, Zabrza, Książenic, Bytomia, Chorzowa i Sosnowca.

Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica Aleksandra Szolc, która zajęła I miejsce w kategorii solistów kl. 4-6.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Emil - młody zdolny

EmilPajk

Miło nam poinformować, że w naszej szkole mamy bardzo zdolnego i utalentowanego ucznia w klasie 7a SP. To Emil Pająk, którego średnia ocen w tym roku szkolnego wynosi 5,79. Uczeń ma najwyższą średnią spośród wszystkich uczniów klas szkoły podstawowej. Poza tym atutem Emil ma 100% frekwencję.

Emil bardzo lubi górskie wycieczki i podróże. Jego mocną stroną są przedmioty ścisłe, takie jak geografia, matematyka, chemia czy fizyka, ale  doskonale radzi sobie  także z przedmiotami humanistycznymi. Poniżej jego osiągnięcia w kończącym się roku szkolnym:

- finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
- laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Matematyki – OLIMPUS sesja zimowa
- II miejsce w kategorii zdjęcie z podróży i III miejsce w kategorii slajdy podróżnicze przedstawione metodą Pecha Kucha 20x20 w VI powiatowym Międzyszkolnym Festiwalu Podróżniczym CARPE DIEM
- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR.

Życzymy Emilowi dalszych ciekawych podróży w odkrywaniu świata edukacji. Emilu, cała społeczność szkolna jest z Ciebie dumna.

Zdrowy styl życia

W klasie 7a, w drugim semestrze, na zajęciach wychowania fizycznego realizowana była innowacja pedagogiczna „Zdrowy styl życia”. Głównym celem było zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Zaczęliśmy od krótkiego wprowadzenia (teorii), a później przeszliśmy do praktyki.
Teraz już uczniowie wiedzą, jak ważna jest systematyczna aktywność, ograniczanie skutków stresu, właściwe odżywianie oraz czynne spędzanie wolnego czasu – a wszystko to dla zdrowia!
Oto, jak teoria została zastosowana w praktyce – zobaczcie i oceńcie sami.

Zdrowe żywienie
zdrowe zywienie 1

zdrowe zywienie 2

Aktywność fizyczna z wykorzystaniem otaczającego terenu
zdrowy styl zycia 3

Dziękuję rodzicom za wspaniałą współpracę, zaangażowanie. To dzięki Państwa pomocy podczas zdalnego nauczania udało nam się zrealizować tyle zadań.

Uczniom życzę, by „zdrowy styl życia” zagościł u nich na stałe, byście z niego czerpali siłę i radość!

M. Kogut

Egzamin ósmoklasisty

koniczyna

Zdjęcie pochodzi ze strony pixabay.com, autorką jest Bellezza87.

Drodzy Ósmoklasiści!

Już jutro czeka Was pierwszy ważny egzamin. Nie denerwujcie się nim jednak, ponieważ na pewno jesteście do niego dobrze przygotowani i poradzicie sobie z nim śpiewająco.

Życzymy Wam przede wszystkim spokoju i opanowania. Dzisiaj już się nie uczcie, wypocznijcie, wyśpijcie się, a rano zjedzcie porządne śniadanie.

Zabierzcie ze sobą legitymację, czarny długopis i małą butelkę wody. Na egzaminie z matematyki możecie mieć dodatkowo linijkę. I oczywiście pamiętajcie także o obowiązkowej maseczce.

Trzymamy za Was kciuki!

Warsztaty online „Im Jahreskreis herum”

Im Jahreskreis
Reprezentacja klasy siódmej: Julia Chmielowska, Zofia Trojanowska i Emil Pająk wzięła udział w warsztatach językowych online pt. „Im Jahreskreis herum”, wykazując się odwagą oraz zaangażowaniem. Uczniowie naszej klasy dwujęzycznej są nie tylko świetni z języka angielskiego, ale również zaangażowani w naukę języka niemieckiego.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe (NTO) oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (PSNJN) oddział Katowice przy finansowym wsparciu z Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. Brało w nich udział 46 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Uczestnicy byli zalogowani pod nazwą szkoły.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

„Meine Mama ist die beste” – warsztaty online z języka niemieckiego

Meine Mama

20 maja uczniowie Amelia Litwin, Zuzanna Walaszczyk z 2b oraz Łukasz Witecy z 3b wraz z mamusiami wzięli udział w warsztatach online z okazji Dnia Matki.

Były to pierwsze warsztaty dla najmłodszych. Dzieci świetnie poradziły sobie językowo oraz z komunikacją zdalną. Poznały i radośnie śpiewały piosenkę „Moja mama jest najlepsza”. Warsztaty zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - oddział Katowice oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe.

Uczestnicy zalogowani byli pod nazwą szkoły. Kliknij i sprawdź, czy potrafisz ich odnaleźć.

Gdy nie ma dzieci w szkole...

szkola1

szkola2

szkola3

Mogłoby się wydawać, że podczas pandemii szkoła jest zamknięta na cztery spusty i nic się w niej nie dzieje.

Nic z tych rzeczy! Niestety, nie ma tutaj Was, uczniów, ale to nie znaczy, że próżnujemy. Praca wre: malujemy, remontujemy, modernizujemy boiska, sprzątamy i czekamy niecierpliwie na Was i na nowych uczniów, Waszych młodszych kolegów.

W przyszłym roku szkolnym otwieramy w VII Liceum Ogólnokształcącym dwie klasy pierwsze:
- humanistyczną (z rozszerzonym językiem polskim, historią, językiem angielskim)
- matematyczno-przyrodniczą (z rozszerzoną matematyką, biologią, językiem angielskim).

Nie możemy się już doczekać naszego spotkania!

Konkurs „Eko-drzewo” dla przedszkolaków

eko

I edycja konkursu „Eko-drzewo” dla przedszkolaków odbyła się w czasie zdalnego nauczania. Dziś – także na razie zdalnie – z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu, pani Oliwii Lipok i pani Lucyny Wieczorek, wpłynęło 9 ciekawych prac.

Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci segregacji odpadów oraz rozwój umiejętności plastyczno-technicznych.

Wszystkie pracy były atrakcyjne i przykuwające uwagę. Podczas narady jury wybrało najciekawsze prace.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce: Matylda Franc oraz Kacper Rabiasz
II miejsce: Małgorzata Płatek oraz Iwo Bajda
III miejsce: Małgorzata Marchwicka
Wyróżnienie: Zuzanna Grzondziel

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkurach. Nagrody i dyplomy wręczymy, kiedy czas na to pozwoli.

O. Lipok, L. Wieczorek

Dzień Ziemi

dzien ziemi

W tym roku uczniowie klas 3a i 3b obchodzili Dzień Ziemi w zaciszu swoich pokoików. Dzieciaki doskonale wiedzą, że jest to najważniejsze na świecie święto ekologiczne. Wiedzą też, że troska ludzi o niebieską planetę łączy ich niezależnie od narodowości. W związku z tym postanowili uczcić to święto, wykonując niesamowite prace plastyczne.

W ich wykonaniu pojawiło się „Coś z niczego” – dzieła z nieużytecznych przedmiotów oraz plakaty pod dumnym hasłem „Jestem mieszkańcem Ziemi”. Aż miło popatrzeć na to, co stworzyli.