Nauka przez zabawę

lapbook

Przed egzaminem ósmoklasisty należy powtórzyć treść lektur, a najlepiej zrobić to przez zabawę. Lapbooki w wykonaniu klas 7a i 8a można podziwiać w bibliotece szkolnej.

Lekcje plastyki w klasie IB LO

plastyka3

Oto, jak wyglądały jedne z ostatnich lekcji plastyki przed powrotem nauczania zdalnego.

ProfiRaktyka nowotworów

profiRaktyka

Uczniowie naszego liceum z klas IB oraz IC uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych w ramach akcji „ProfiRaktyka” przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny – Oddział Śląsk.

Uczniowie otrzymali sporą dawkę przydatnej wiedzy z zakresu problematyki nowotworowej; dowiedzieli się, na co zwracać uwagę, aby uniknąć tego typu zagrożeń.

Zajęcia odbyły się 17 stycznia 2022 r.

Romskie bajanie Hani

Romskie bajanie

W wojewódzkim konkursie plastycznym dla szkoły podstawowej „Romskie bajanie” naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. W tym konkursie Hania Kołdras z klasy 2b uzyskała I miejsce.

Gratulujemy Hani!

Smakołyki Marty

Marta Kozlowska

Kozlowska

Marta Kozłowska, uczennica klasy 4b, została finalistką drugiego etapu II Wojewódzkiego Konkursu Kulinarno-Językowego „Backwettbewerb – alle lieben Omas Kuchen” – Winter und Weihnachten in unserer Küche.

Marta przygotowała smakowite pierniczki wg przepisu rodzinnego oraz zaprojektowała wspaniałą kartkę z książki kucharskiej. Wielkie brawa!

Zwierzęta Antoniny

zwierzta

Miło nam zakomunikować, że mamy kolejny sukces artystyczny. Antonina z klasy 3b zdobyła bowiem wyróżnienie w konkursie „Wszystkie zwierzęta małe i duże”. Serdecznie gratulujemy!

Przyszli mistrzowie

narty

Początek roku to nie lada wydarzenie dla naszej szkolnej sportowej klasy 1c. Uczniowie od niedzieli zamienili szkolne ławki na stok narciarski w Istebnej. Każdy dzień to mnóstwo emocji. Pobudka, pyszne śniadanie, trzy godziny na stoku pod okiem instruktorów, ciepły obiad, edukacja wczesnoszkolna, trening , spacer i zasłużona gorąca kolacja. Towarzyszą nam uśmiech i wyśmienity humor!

Dziećmi opiekują się wychowawczyni Karolina Juriewicz i trener Ludwik Maciejewski przy wsparciu nieocenionej pani Gabrieli Gałuszki.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć oraz film na naszym profilu na Facebooku.

Dzik jest dziki?

dzik

W powiatowym konkursie plastycznym „Nie taki dziki, jak go malują” I miejsce zdobył Beniamin Kłos z klasy 7a. Z kolei I miejsce w kategorii klas 1-5 uzyskał Leon Urbasek z klasy 4a. Wyróżnieni zostali natomiast Hanna Kołodziej z klasy 1b oraz Emilia Gawryluk i Damian Majnusz z klasy 7a. Gratulujemy!

Eko stroje eko agentów

smieci

Uczniowie klasy 1b w ramach projektu Eko Agenci samodzielnie zaprojektowali stroje karnawałowe, następnie wraz z rodzicami – wzorując się na projektach – wykonali przepiękne stroje. Do ich powstania zostały wykorzystane niepotrzebne materiały, ubrania, skrawki papieru, butelki, korki, worki na śmieci, folie itp. To zadanie sprawiło wiele frajdy.

Dzieci spędziły miło i wesoło czas z rodzicami, jak również miały szansę zaangażowania się w akcję dbania o ekologię, dając drugie życie niepotrzebnym rzeczom.

Znamy savoir-vivre

savoir vivre

Uczennice klasy 2b SP są laureatkami powiatowego konkursu plastycznego organizowanego przez Urząd Miasta: „Zasady savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Viktoria Sandyk uzyskała II miejsce, a Hania Kołdras – III miejsce. Serdecznie gratulujemy!