Wakacje czas zacząć

koniec roku

„(…) Po raz ostatni woła nas dzwonek - śpiew, oklaski i wrzawa.
I już po wszystkim. I już składamy pióra, zeszyty i książki.
Za to się wielkie zaczną przygody,
gdy się otworzy przed nami zielona księga przyrody. (…)”
B.Ostromęcki

W tym roku uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 1-3 SP odbyło się 24 czerwca o godzinie 10.00. Wydarzenie miało miejsce w szkolnym atrium. Uroczystość poprowadzili uczniowie klas pierwszych oraz „zerówki” wraz ze swoimi wychowawcami. Na uroczystość zaproszono dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz kolegów i koleżanki z klas starszych.

W części uroczystej po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Joanna Grzybowska, która gratulowała uczniom postępów w nauce i życzyła wspaniałego wypoczynku w czasie wakacji. Podziękowała nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich edukację.

Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, a po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczniowie udali się na krótkie spotkanie z wychowawcami oraz odbiór świadectw.

Wakacje czas zacząć!

Życzymy wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu słonecznych chwil, wypoczynku i mile spędzonych wakacji.

Do zobaczenia już we wrześniu!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Zakończenie roku szkolnego

klasa osma

Pożegnanie klasy 8 SP

Dzwon szkolny zabił uroczyście już o 8:00, aby rozpocząć uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2021/2022. Spotkaliśmy się wtedy z uczniami klas 4-8 SP oraz licealistami. Podczas apelu szczególnie ciepło pożegnaliśmy klasę ósmą, życząc jej powodzenia i szczęścia na dalszej drodze edukacji. Uczniowie podziękowali dyrekcji, nauczycielom, obsłudze szkoły i rodzicom za trud włożony w ich edukację i wychowanie w tym jakże trudnym minionym roku szkolnym.

Tradycyjnie pani dyrektor wraz z wychowawcami rozdała świadectwa z wyróżnieniem. Przyznała także vouchery uprawniające do odbycia kursu obsługi drukarki 3D, ufundowane przez firmę EMT-Systems, z którą w tym roku bardzo owocnie współpracowaliśmy. Otrzymali je uczniowie, którzy najbardziej wyróżnili się swoją postawą w tym roku szkolnym – byli to: Adam Tarczyński z klasy IB, Szymon Kloś z IIA, Filip Durczyński IIIA i Juliusz Nyga z IIIB.

W trakcie apelu uczniowie obejrzeli także film o bezpieczeństwie w czasie wakacji, aby pamiętali, że podczas wypoczynku, wśród radości i nowych wrażeń, należy również zachować zdrowy rozsądek i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie rozeszli się do klas wraz z wychowawcami na kilka ostatnich w tym roku szkolnym wspólnych chwil .

Wszystkim życzymy bardzo udanych i bezpiecznych wakacji. Wypoczywajcie i dbajcie o siebie!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Kolejny sukces Julii Chmielowskiej

Julia

Jak wiecie, bacznie śledzimy losy naszych absolwentów i chętnie dzielimy się z Wami opowieściami o nich. Dziś bohaterką naszej relacji jest Julia Chmielowska – ubiegłoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4 w ZSO 4.

Pisaliśmy o Julii już kilkakrotnie, informując Was o jej sukcesach literackich (m.in. w niedawno zakończonym konkursie „Nie piszę do szuflady” czy wojewódzkim konkursie poetyckim, którego efektem jest tomik poetycki „Antologia poezji dziecięcej i młodzieżowej”). Nie inaczej jest i teraz. Tym razem jednak Julia debiutuje jako prozaiczka – autorka opowiadania „Szczyt”, napisanego na ogólnopolski konkurs literacki „Wanda Rutkiewicz inspiruje”. Jego organizatorem jest znany dziennikarz i polityk, Tomasz Zimoch. Finał konkursu odbył się niedawno w Sejmie RP.

Z wielką radością informujemy, że Julia zajęła w konkursie III miejsce. Fragmenty jej pracy zostały odczytane podczas gali przez Danutę Stenkę. Zachęcamy Was wszystkich do wysłuchania tego poruszającego tekstu Julii – kliknij, aby obejrzeć FILM.

Jesteśmy dumni, że grono literatów powiększyło się o dawną uczennicę naszej szkoły – serdecznie Julce gratulujemy i życzymy połamania pióra w trakcie kolejnych prób literackich.

Więcej informacji o konkursie – TUTAJ.

Premiera RINGU

Bajki1

„Co to są za bajki, aż się wierzyć nie chce..., to bajki dla potłuczonych” – te słowa oraz wiele innych padły wczoraj, 22 czerwca, na premierowym przedstawieniu Szkolnego Teatru RING. Premiera ta była wyjątkowa z trzech powodów. Po pierwsze: udało się ją przygotować i wystawić po dwóch latach, kiedy nie mogliśmy grać. Po drugie: była debiutem dla uczestników naszego teatru. Udanym debiutem. Po trzecie: wykorzystaliśmy rewelacyjne teksty nieodżałowanego kabaretu „Potem”, które dostarczały i do dzisiaj dostarczają rozrywki odbiorcom.

Rodzice, nauczyciele i młodzież mogli zobaczyć inny wymiar znanych dobrze bajek. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za dobre słowo, wspieranie naszych poczynań oraz tolerancję dla naszych wpadek. Dziękujemy za uśmiech, za brawa i wiele, wiele innych fantastycznych rzeczy, które od Was dostaliśmy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również dostarczymy niezapomnianych wrażeń.

Szczególne podziękowanie pragniemy skierować w stronę Szymona Klosia, który jako pomoc techniczna, dźwiękowa i świetlna okazał się niezastąpiony. Jego spokój i opanowanie pozwoliło nam się wyciszyć i spokojnie przygotowywać premierę. BARDZO DZIĘKUJEMY, SZYMONIE!

Aktorzy i opiekunowie Szkolnego Teatru RING

Aktywna młodzież

SKS

W dniu 22 czerwca odbyło się wręczenie dyplomów 21 uczniom z 4 i 5 klasy, którzy aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki - program Szkolny Klub Sportowy. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu z piłki nożnej i piłki siatkowej, które prowadziła pani Joanna Schön. Gratulujemy aktywnej młodzieży!

Zakończenie projektu „Ekoemocja”

eko1

eko2

Dziś, tj. 22 czerwca 2022 r., klasa 2a wręczyła pani dyrektor certyfikat i zameldowała ukończenie wdrożonego w roku szkolnym 2021/2022 Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Ekoemocja”, którego głównym celem było wspomaganie rozwoju społecznego i emocjonalnego dzieci. Projekt składał się z czterech modułów: Kreatywność, Wyobraźnia, Moc słów i Empatia. Projekt ten cieszył się ogromnym powodzeniem wśród dzieci.

Karta rowerowa (prawie) zdobyta!

karta rowerowa

Pomimo ostatniego tygodnia nauki środa była pracowita dla uczestników kursu na kartę rowerową. Uczniowie klas 7a oraz 8a starali się o swój pierwszy dokument uprawniający do kierowania pojazdem w ruchu drogowym. Pod okiem pani dyrektor Joanny Grzybowskiej oraz pani wicedyrektor Anny Pilis odbył się rano egzamin praktyczny. Kursanci mierzyli się z torem przeszkód oraz znakami drogowymi. Później przystąpiono do egzaminu teoretycznego.

Kursantom życzymy powodzenia w zdobyciu karty, natomiast całej społeczności szkolnej życzymy przede wszystkim bezpiecznych wycieczek rowerowych podczas wakacji.

Wracają do nas nasi absolwenci

Paulina Smuda

Pod koniec roku szkolnego odwiedzają nas nasi drodzy absolwenci. Ostatnio swoimi nowymi pracami plastycznymi pochwaliła się Paulina Smuda, która ukończyła nasze gimnazjum, a obecnie uczy się w liceum plastycznym. Cieszymy się, widząc takie postępy, i życzymy dalszych sukcesów!

W Zatorlandzie

Zatorland

20 czerwca klasa 3a oraz ich młodsi koledzy z grup przedszkolnych (Cytrynki, Limonki i Malinki) podbili Zatorland. Dzieci zwiedzały Park Ruchomych Dinozaurów i Park Owadów. Miały możliwość odwiedzić Dom Szalonego Naukowca, skorzystać z atrakcji Lunaparku, obejrzeć film w kinie 360 stopni, a także przepłynąć się wodnym tramwajem w Parku Mitologii.

Była to bardzo udana wycieczka kończąca rok szkolny.

Przyszli archeolodzy w akcji!

wykopaliskaKlasa 4b ruszyła tropem zawodowych archeologów i przeprowadziła wykopaliska. Było to fascynujące i wciągające zajęcie i dlatego po znalezieniu pierwszej serii monet wszyscy ruszyli na poszukiwania... kolejnych monet. Monety wykonane z różnych materiałów i pochodzące z różnych lat zostały profesjonalnie opisane oraz przedstawione na ilustracjach w zeszytach.

Historia w praktyce dała dużo emocji i moc wrażeń.