Świętowanie 15. rocznicy pieszych wędrówek w naszej szkole

wycieczki15lat1

Od 2006 roku uczniowie naszej szkoły spędzają czynnie czas wolny podczas pieszych wycieczek. Podczas wycieczki 9 października 2021 r. do Czechowic młodzież oprócz wędrówki, grała w piłkę siatkową plażową oraz miała okazję podziwiać różne rasy psów na wystawie. Tradycyjne był czas na wspólne rozmowy, a także na wspomnienia.

wycieczki15lat2

Wspomnienia!

Zachęcamy społeczność szkolną do aktywnego spędzania czasu wolnego i czerpania energii z piękna przyrody.

Uczniowie LO z paniami: Małgorzatą Kogut i Joanną Schön.

Wycieczka klasy 7 i 8 SP

Grodek

Korzystając z przepięknej jesiennej pogody, klasy 7a i 8a szkoły podstawowej udały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Podczas półtoragodzinnego spaceru wokół Parku Gródek uczniowie mogli zaobserwować przyrodę nieożywioną i ożywioną (lis, salamandry, ryby). Następnie uczniowie zwiedzili zamek w Rabsztynie zbudowany przez króla Kazimierza Wielkiego. Na zakończenie zobaczyli największą pustynię w Europie – Pustynię Błędowską – od strony poligonu wojskowego oraz platformy widokowej dla turystów.

Wychowawczynie: Małgorzata Zawada i Aneta Kroll

Dziewczęta z VII LO Mistrzyniami Gliwic w piłce nożnej!

mistrzynie gliwice noga

W piękny, słoneczny wtorek, 19 października, nasze dziewczyny rozegrały mecze finałowe z IV LO i CKZiU. Gra, choć pełna emocji, toczyła się płynnie ku zwycięstwu. Drużynę dopingowała żarliwie młodzież i dzieci z naszego Zespołu Szkół.

Dziewczyny, jesteście SUPER!

Gratulujemy i dziękujemy ❤

Zespół: Katarzyna Ciepła (kapitan), Paulina Kołodziej (bramkarka), Paulina Golla, Gabriela Prusko, Natalia Prawda, Wiktoria Malisz, Julia Łuczak, Roksana Osikowicz, Kinga Rutka. Opiekunką zespołu jest pani Joanna Schön.

Mistrzostwa Gliwic w piłce nożnej

nozna final

W tym tygodniu zakończyła się kolejna impreza rangi Mistrzostw Gliwic w naszej szkole. Gościliśmy finalistki rozgrywek w piłce nożnej szkół średnich. Pogoda dopisała i okazała się szczęśliwa dla gospodarzy. Tym samym nasze boisko na dobre wpisało się w listę obiektów sportowych w naszym mieście.

W fazie finałowej spotkały się VII LO, IV LO, ZSŁ oraz CKZiU. Organizatorem z ramienia Szkolnego Związku Sportowego był pan Maciej Jureko.

Z wizytą w leśniczówce w Starej Kuźni

nadlesnictwo

18 października, mimo iż pogoda była pochmurna, klasy 2a i 2b pojechały do leśniczówki w Starej Kuźni.

Na miejscu przywitała nas pani leśnik, która przybliżyła nam historię tego miejsca i opowiedziała o wieży obserwacyjnej. Później przeszliśmy do Izby Przyrodniczo-leśnej, gdzie obejrzeliśmy znajdującą się tam ekspozycję i posłuchaliśmy wiadomości o mieszkańcach lasu. Następnie, gdy spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną, poznawaliśmy ptaki, ssaki i owady mieszkające w polskich lasach. Wysłuchaliśmy też legend o najstarszych dębach, a w międzyczasie zbieraliśmy leśne skarby. Ostatnim punktem wycieczki było zorganizowane dla nas ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski i chleb. Na pożegnanie pani leśnik podarowała nam małe sadzonki drzewek, które posadzimy na terenie naszej szkoły.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, że niezła pogoda się utrzymała, wróciliśmy do szkoły.

Radosne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Pierwszoklasiści z 1c nie tylko lubią sport, ale równie chętnie doskonalą swoje umiejętności językowe. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podzielili się z nami swoją radością z chodzenia do szkoły i wspólnego spędzania czasu.

Kliknij, aby zobaczyć film na naszym profilu na Facebooku.

W Miejskim Ogrodzie Botanicznym

Park12c

Korzystając z pięknej jesiennej pogody, uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, gdzie podziwiali piękną, złotą jesień. Podczas warsztatów przyrodniczych poznali wiele ciekawostek na temat roślin, a także zwierząt i owadów. Po nauce przyszła pora na zabawę, której co niemiara dostarczyły sprzęty techniczne, plac zabaw oraz labirynt w Parku 12C.

To był udany dzień!

Opakujmy szkołę

opakowanie

W tym tygodniu uczniowie klas pierwszych LO podczas lekcji plastyki odmienili oblicze zakątków naszej szkoły, tworząc „opakowania” inspirowane twórczością Christo, który zasłynął opakowaniem dwóch kilometrów wybrzeża Australii, dziewiczych wysepek u wybrzeży Florydy, mostu w Paryżu czy budynku parlamentu Niemiec.

Mistrzostwa Gliwic w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych

nozna sp3

W środę tuż przed długim weekendem gościliśmy na w naszej szkole uczestników Mistrzostw Gliwic w piłce nożnej dziewcząt szkół podstawowych.

W ramach współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym pan Maciej Jureko zorganizował turniej mistrzowski. Ostatecznie triumfatorem rozgrywek została Szkoła Podstawowa nr 39 i jako Mistrz Gliwic będzie reprezentowała nasze miasto na etapie finałów powiatowych.

Pan Maciej Jureko dziękuje drużynom za uczestnictwo oraz za pomoc uczniowską w trakcie turnieju.

Walczymy w ćwierćfinale Mistrzostw Gliwic w piłce nożnej dziewcząt

nozna dziewczyny

W poniedziałek, 11 października, dziewczęca drużyna piłki nożnej w zmaganiach o Mistrzostwo Gliwic wywalczyła awans z grupy B, zajmując II miejsce. W najbliższym tygodniu czeka nas ćwierćfinał turnieju. Dziewczyny pięknie nas reprezentują, ale potrzebują wsparcia – rezerwy. PILNIE ZAPRASZAMY WIĘC DZIEWCZYNY DO NASZEJ DRUŻYNY.

Reprezentantki to: Julia Łuczak, Roksana Osikowicz, Kinga Rutka (kl. IA), Paulina Golla, Natalia Prawda (IIA) i Katarzyna Ciepła (IIID). Opiekunką zespołu jest pani Joanna Schön.