„Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”

z konkursu

24 marca odbył się online kolejny konkurs z cyklu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach – edycja miasta”. Z przyjemnością informujemy, że męska drużyna naszej szkoły w składzie: Radosław Staneczek, Jan Juriewicz oraz Beniamin Kłos okazała się najlepsza podczas stacji o niemieckim mieście Mainz, czyli Moguncja, pokonując 10 drużyn z całego regionu.

Dzięki pani Joannie Okomski z SP nr 5 w Czeladzi przenieśliśmy się do miasta Jana Gutenberga, poznaliśmy jego starożytne korzenie oraz poczuliśmy klimat piątej pory roku. Bawiliśmy się przy tym wspaniale, wykonując ćwiczenia na platformie Nearpod. Zadania nie były wcale łatwe i oczywiste, gdyż prowadząca wiele lat mieszkała w Mainz.

Finał konkursu odbędzie się w maju w Konsulacie Niemiec we Wrocławiu.

Odsłony: 194