Z wizytą w leśniczówce w Starej Kuźni

nadlesnictwo

18 października, mimo iż pogoda była pochmurna, klasy 2a i 2b pojechały do leśniczówki w Starej Kuźni.

Na miejscu przywitała nas pani leśnik, która przybliżyła nam historię tego miejsca i opowiedziała o wieży obserwacyjnej. Później przeszliśmy do Izby Przyrodniczo-leśnej, gdzie obejrzeliśmy znajdującą się tam ekspozycję i posłuchaliśmy wiadomości o mieszkańcach lasu. Następnie, gdy spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną, poznawaliśmy ptaki, ssaki i owady mieszkające w polskich lasach. Wysłuchaliśmy też legend o najstarszych dębach, a w międzyczasie zbieraliśmy leśne skarby. Ostatnim punktem wycieczki było zorganizowane dla nas ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski i chleb. Na pożegnanie pani leśnik podarowała nam małe sadzonki drzewek, które posadzimy na terenie naszej szkoły.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, że niezła pogoda się utrzymała, wróciliśmy do szkoły.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 407