Biblioteka szkolna – pasowanie uczniów na czytelników SP 4

nowi czytelnicy

Cieszy nas ogromnie, że mamy w gronie użytkowników naszej biblioteki nowych Czytelników, którzy już chętnie nas odwiedzają i wypożyczają książki.

W minionym tygodniu do naszej biblioteki szkolnej na zajęcia czytelnicze zostały zaproszone klasy 1a i 1b SP. Uczniom przybliżone zostały miejsca: czytelnia, wypożyczalnia oraz wyjaśniona różnica między księgarnią a biblioteką. Wszyscy zapoznali się z obowiązującym w bibliotece regulaminem, zasadami wypożyczania oraz z „Życzeniami książki”.

Dziesięć liter ma to słowo,
a na koniec jest w nim teka.
Książka tam na ciebie czeka! :)

Tę i inne zagadki bajkowe młodzi czytelnicy odgadywali, rozpoznawali też po atrybutach bohaterów bajek i książek dla dzieci. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością lektur, zdali test wiedzy i zostali oczywiście przyjęci w poczet nowych czytelników SP 4! Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał zakładkę oraz książkę wydaną przez Instytut Książki „Pierwsze abecadło”. Życzymy samych przyjemnych wrażeń czytelniczych.

Zapraszamy też innych do wypożyczania nowości, zaglądania do naszego katalogu i na stronę biblioteki.

Odsłony: 644