Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

glosne czytanie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z wydarzeń, które są zarówno przyjemne, jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Naszą bibliotekę szkolną z tej właśnie okazji 29 września i przez cały tydzień odwiedzali młodsi czytelnicy z klas 1a i 1b, 3a i 3b, 4, 6 oraz grupy „0”. Zaproszeni uczniowie ponownie zagościli w bibliotece i mogli zapoznać się z księgozbiorem, posłuchać fragmentów czytanych przez panią bibliotekarkę książek. Były to między innymi: „Sposób na Elfa” M. Pałasza, „Plastusiowy pamiętnik” M. Kownackiej, „Dynastia Miziołków” J. Olech, „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” R. Kosika oraz wiersze J. Tuwima. Młodsi czytelnicy wzięli udział w głośnej interpretacji wiersza „Lokomotywa”.

Mamy nadzieję, że akcja zachęciła uczniów do czytania, przenoszenia się w swój własny wymarzony świat bohaterów książek i ich przygód. Przed nami na pewno kolejne wydarzenia czytelnicze; przypominamy też o trwającym do 23 października konkursie czytelniczo-plastycznym dla grup „0”, klas 1, 2, 3, 4 SP (informacja na stronie i w bibliotece). Zapraszamy! 

Maria Ochman, Beata Majcherczyk

Odsłony: 914