Zdrowy styl życia

W klasie 7a, w drugim semestrze, na zajęciach wychowania fizycznego realizowana była innowacja pedagogiczna „Zdrowy styl życia”. Głównym celem było zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Zaczęliśmy od krótkiego wprowadzenia (teorii), a później przeszliśmy do praktyki.
Teraz już uczniowie wiedzą, jak ważna jest systematyczna aktywność, ograniczanie skutków stresu, właściwe odżywianie oraz czynne spędzanie wolnego czasu – a wszystko to dla zdrowia!
Oto, jak teoria została zastosowana w praktyce – zobaczcie i oceńcie sami.

Zdrowe żywienie
zdrowe zywienie 1

zdrowe zywienie 2

Aktywność fizyczna z wykorzystaniem otaczającego terenu
zdrowy styl zycia 3

Dziękuję rodzicom za wspaniałą współpracę, zaangażowanie. To dzięki Państwa pomocy podczas zdalnego nauczania udało nam się zrealizować tyle zadań.

Uczniom życzę, by „zdrowy styl życia” zagościł u nich na stałe, byście z niego czerpali siłę i radość!

M. Kogut