Jasełka dla najmłodszych

jaselka

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.

Dnia 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się bożonarodzeniowe jasełka pt. „W ubogiej stajence w Betlejem” przygotowane przez uczniów klas 2 SP oraz ich wychowawców.

Na przedstawienie byli zaproszeni: pani dyrektor Joanna Grzybowska, pani wicedyrektor Aleksandra Zięba, grono pedagogiczne, przedszkolaki i uczniowie klas 0-3 SP. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, piękne kolędy i pastorałki, a przede wszystkim dzieci, które bardzo wczuły się w swoje role, zachwyciły rodziców i zaproszonych gości, wprowadzając wszystkich w klimat najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt – świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka zostały przygotowane pod kierownictwem nauczycielek p. Doroty Kordek i p. Karoliny Juriewicz, które opracowały scenariusz, oprawę muzyczną oraz wspólnie z rodzicami przygotowały scenografię na występ.

Po części artystycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wigilię klasową, gdzie wszyscy, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1547