Pożegnanie jesieni

jesien

5 grudnia 2019 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły zaprosili panią dyrektor oraz swoich najbliższych na wyjątkowy wieczór. Podczas gdy za oknem straszyła grudniowa szaruga i wokół było buro i ponuro, w naszym szkolnym atrium wyczarowaliśmy ciepłą, kolorową i magiczną atmosferę. W blasku świec, przy owocowej herbatce i słodkim ciasteczku, wszyscy goście mogli zachwycić się pięknymi wierszami o jesieni oraz zadumać się przy muzyce Chopina i Vivaldiego. Powróciliśmy na chwilę do końca lata, do pięknej słonecznej jesieni, do złotych liści i pełnej kolorów przyrody, w którą uczniowie wprowadzili wszystkich krokiem poloneza. Potem przyszedł czas deszczów, wiatru i słoty, a w końcu jesień ustąpiła miejsca zimie. Recytacje wierszy przeplatane były utworami muzycznymi, piosenkami i melodią zagraną przez dzieci na dzwonkach.

I choć niejedna łza się zakręciła w oku, wszyscy wyszli uśmiechnięci i trochę „odsmuceni” tą ciepłą atmosferą, zachwyceni piękną poezją i rozmarzeni wspaniałą muzyką.

Teraz jesteśmy gotowi stawić czoła zimie!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1291