Najmłodsi u Królowej Śniegu

krolowa1

13 grudnia uczniowie klas 1-3 wybrali się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na przedstawienie „Królowa Śniegu”. 

Baśń opisuje losy Gerdy i Kaja, dwójki sąsiadów, których wielka przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Podczas pewnego wiosennego dnia do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca – wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do powozu zimowej damy i odjechał w nieznane. 

Gerda przemierza świat, narażając się na wiele niebezpieczeństw, aby wyrwać Kaja z rąk okrutnej tytułowej Królowej Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce są ciepłe, serdeczne uczucia. 

Szczęśliwie jednak, po wielu perypetiach, dziewczynce udaje się odzyskać i uleczyć przyjaciela. 

Spektakl to interpretacja jednej z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena. Historia o przyjaźni i odwadze, ale także chciwości i zazdrości, opowiedziana za pomocą teatru plastycznego, teatru formy i ruchu. Całości dopełnia doskonale dobrana muzyka.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1486