Kartki dla powstańców warszawskich

kartki

„BohaterON – włącz historię” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysyłanie im symbolicznych kartek z życzeniami.

Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Do projektu tego przystąpiły klasy 3a i 3b pod opieką p. Grażyny Boguckiej i p. Beaty Bomastik.

Przez dwa miesiące uczniowie podejmowali różne działania. Przeprowadzone przez wychowawczynie lekcje na podstawie przesłanych pomocy dydaktycznych pozwoliły wprowadzić uczniów w tematykę powstania warszawskiego i losy powstańców. Wiedzę tę zgłębiali również na warsztatach w muzeum oraz na zajęciach z nauczycielką historii, panią Małgorzatą Zawadą.
Na lekcji plastyki, pod okiem pani Danutą Jankowskiej, wykonali piękne kartki, na których później napisali wzruszające podziękowania i życzenia. 30 października kartki zostały wysłane.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1432