Wycieczka klas drugich SP do Nadleśnictwa Brynek

brynek

30 października klasy 2a i 2b SP wybrały się tym razem na superwycieczkę edukacyjną do Nadleśnictwa Brynek. Po przyjeździe na miejsce czekała na dzieci miła niespodzianka – spotkanie z panem leśniczym, który opowiedział o najważniejszych zagadnieniach z dziedzin: leśnictwa, łowiectwa, ochrony przyrody, ekologii. Następnie wszyscy udali się na Poznawczą Leśną Ścieżkę. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć przepiękną florę i faunę lasu, posłuchać opowiedzianych przez pana leśniczego ważnych ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach, m.in.: o rzadkich i chronionych roślinach i zwierzętach. Podczas lekcji przyrodniczej uczniowie mogli zobaczyć domek Baby Jagi oraz wziąć udział w konkursie zręcznościowym – rzucaniu do celu.

Po ciekawej i pełnej niespodzianek lekcji leśnej wszyscy wspólnie udali się do Izby Leśnej. Jest to obiekt przy siedzibie Nadleśnictwa, powstały z adaptowanej na ten cel murowanej stodoły. Wewnątrz stodoły dzieci mogły obejrzeć eksponaty zwierząt i trofeów myśliwskich, bogato wyposażone gabloty i plansze tematyczne ukazujące m.in. walory przyrodnicze Nadleśnictwa Brynek. Izba wyposażona jest w drewniane stoły i ławy, tworzące wraz z wystrojem niepowtarzalny klimat. Na koniec czekała na dzieci miła niespodzianka – przy dużych rozmiarów kominku dzieci mogły upiec kiełbaski, co stanowiło dodatkową atrakcję naszej wycieczki do nadleśnictwa. Po własnoręcznie upieczonych, a następnie zjedzonych kiełbaskach, dzieci pożegnały się z panem leśniczymi i podziękowały za bardzo ciekawą lekcję przyrodniczą.

Z umorusanymi, ale szczęśliwymi buźkami, z pełnymi brzuszkami, niesamowitymi wrażeniami i zdobytą w trakcie wycieczki wiedzą przyrodniczą dzieci wróciły do szkoły.

Wycieczka bardzo się dzieciom podobała i zgłosiły chęć wyjazdu na kolejną lekcję przyrodniczą w plenerze.

No cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak zorganizować kolejną wycieczkę. Miejsce i termin niech pozostanie na razie… zagadką!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Odsłony: 1472