Szachowe zmagania

szachy

W dniach 12-13 października w Tarnowskich Górach odbył się turniej szachowy - XIV Memoriał im. Henryka Karnówki. Henryk Karnówka był znanym działaczem społecznym, ale też organizatorem turniejów szachowych w latach 90. ub. wieku.

W tym roku turniej rozegrano w przepięknej scenerii pałacu w Rybnej. Uczestniczyło w nim ok. 100 szachistów w grupie wiekowej 10 - 14 lat oraz w kategorii OPEN. W turnieju uczestniczył Piotr Grodzicki, uczeń naszej szkoły z kl. 7a, w grupie do lat 14 i był to jego czwarty turniej w tym Memoriale. Zawody odbyły się na dystansie 7 rund, każdy zawodnik miał na rozegranie partii 60 minut.

W swojej grupie wiekowej Piotr, reprezentując naszą szkołę, uplasował się na miejscu IV, zdobywając 4,5 pkt. z 7 możliwych. Wygrał 3 partie, 3 zremisował i jedną przegrał z faworytem zawodów. W rundzie 7., grając z równorzędnym zawodnikiem, Piotrek liczył na zwycięstwo, które zapewniało mu II miejsce, jednak remis dał mu ostatecznie miejsce IV i nagrodę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Odsłony: 1209