Dzień Głośnego Czytania

czytanie

Październik to m.in. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka szkolna obchody rozpoczęła od zorganizowania naszym najmłodszym przyszłym czytelnikom Dnia Głośnego Czytania.

Do biblioteki zaproszone zostały klasy 1a i 1b SP, aby mogły bliżej poznać panie bibliotekarki, czytelnię i nowe lektury, które wkrótce będą mogły same pożyczać. Po zaprezentowaniu książek dla pierwszaków uczniowie klasy 1b wybrali sobie do głośnego czytania „Cudaczka-Wyśmiewaczka”, a klasa 1a – „Plastusiowy pamiętnik”. Pani bibliotekarka głośno przeczytała dzieciom kilka pierwszych rozdziałów, by w ten sposób zachęcić do samodzielnego czytania wkrótce tych i innych lektur.

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem, ponieważ uczniowie klasy 1a przekazali wspaniałe laurki z życzeniami dla pań z biblioteki szkolnej. Dziękujemy bardzo :)

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

oprac. Maria Ochman

Odsłony: 1368