Akcja Czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam” w naszej szkole

W piątek, 7 czerwca, o godzinie 10.00 rozpoczęła się IV edycja wspólnej Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, w której uczestniczyli nasi wspaniali uczniowie SP 4. Biorąc udział w tej akcji wymyślonej przez redakcję „Biblioteki w Szkole”, znaleźliśmy się jako szkoła wśród 3000 instytucji i wśród prawie pół miliona osób czytających razem!

Głównym i wspólnym celem naszym i organizatorów jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, kojarzenia czytania z przyjemną, relaksującą formą spędzania wolnego czasu.

Akcja jest odpowiedzią na statystyki, bo – jak się okazuje – młodzi ludzie do 15 roku życia czytają więcej niż dorośli! Pora więc zachęcić wszystkich i pokazać, jak się czyta. Nasi uczniowie SP 4 i grupa „0” poprzebierani w bajkowe postaci, ze swoimi książkami zgromadzili się o godzinie 10.00 w naszym atrium, aby wspólnie poleniuchować, pokazać swoim kolegom i koleżankom swoje ulubione czytadełka, razem pooglądać i podzielić się wrażeniami z tego, co czytamy.

Następnie młodsi uczniowie pod opieką swoich pań z przygotowanymi transparentami czytelniczymi przespacerowali się po najbliższym otoczeniu szkoły, wzbudzając zainteresowanie i poparcie wśród mieszkańców osiedla. Organizatorki: Maria Ochman i Beata Majcherczyk – biblioteka szkolna ZSO 4 – bardzo dziękują wszystkim uczniom klas 1a, 1b, 2a, 2b, 4a, 7a, 8a, grupie „0” i wychowawczyniom za aktywny udział i superpomoc w przygotowaniu akcji! Mamy nadzieję, że powtórzymy ją za rok i będzie nas jeszcze więcej!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Kliknij także, aby obejrzeć filmy: film 1, film 2, film 3, film 4.

Odsłony: 1511