Spotkanie z panem Mariuszem Kucharzem

trikke

15 maja uczniów klas pierwszych, drugich oraz zerówki odwiedził pan Mariusz Kucharz. Podczas godzinnego spotkania opowiedział nam o swojej pasji sportowej, jaką jest jazda na trajce.

Trikke - w polskiej wersji: trajka - na pierwszy rzut oka wygląda jak trójkołowa hulajnoga. W rzeczywistości to pojazd, który łączy w sobie funkcje deskorolki, łyżworolek i roweru.

Nasz gość wjechał na atrium - miejsce spotkania - tym dziwnym pojazdem, prezentując sposób poruszania się, możliwości tego pojazdu oraz swoje umiejętności, co wzbudziło w dzieciach zachwyt i duże zainteresowanie. Do zaprezentowania miał ze sobą trzy wersje trajki - dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, na które pan Mariusz Kucharz cierpliwie odpowiadał i wszystko wyjaśniał. Dzieci dowiedziały się, że Trikke pochodzi z USA, może osiągnąć prędkość nawet do 30 kilometrów na godzinę, że jazda na trajce - w odróżnieniu od roweru czy hulajnogi - nie wymaga pedałowania ani odpychania się od powierzchni, a jest to możliwe dzięki płynnym ruchom ciała przypominającym szusowanie na nartach. Jednocześnie zapewnił nas, że nie jest to trudna sztuka.

Dużą niespodzianką dla dzieci była możliwość popróbowania jazdy na trajce w odpowiedniej wersji.

Pan Mariusz Kucharz opowiadając o swojej pasji, mówił o zaletach uprawiania sportu. Zachęcał dzieci do oderwania się sprzed ekranów telewizorów, komputerów i tabletów, wyjścia z domu i podjęcia jakiejkolwiek aktywności. Jednocześnie przypomniał, że obowiązkowym wyposażeniem dzieci podczas jazdy na rowerze, rolkach, deskorolce czy nartach jest dobrze dopasowany kask, który chroni głowę.

To było niesamowite spotkanie. Bardzo dziękujemy.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odsłony: 1627