Z wizytą u Karolci

Karolcia

10 maja uczniowie klas pierwszych i drugich kolejny już raz udali się do Teatru Dormana w Będzinie, tym razem na muzyczny spektakl na podstawie „Karolci” - bestsellerowej powieści Marii Krüger.

Dzieci poznały historię dziewczynki, która zbiegiem okoliczności weszła w posiadanie zaczarowanego koralika spełniającego życzenia. Dzięki przedstawieniu mali widzowie na własne oczy zobaczyli cuda spełniane przez moc koralika i Karolcię, która bawiła się, latając po niebie i stając się niewidzialną, wyczarowującą zabawki i słodycze, płatającą figle i zadziwiającą dorosłych i dzieci dziewczynką. Poznając historię Karolci, nasi uczniowie zauważyli, że koralik zmienia ludzi, kusi ich obietnicą władzy i bogactwa, wywołuje w nich chciwość i niepohamowany apetyt.

Spektakl ten stał się pretekstem, by dzieci zastanowiły się, czy z magii można korzystać bez ograniczeń i jaki jest koszt spełnienia życzeń.

Odsłony: 1378