W górach

gory3

Klasa 3b z wychowawczynią, p. Marią Filuś, a także z paniami: Karoliną Juriewicz i Justyną Kiełtyką, zdobywa Jurę Krakowsko-Częstochowską.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Warsztaty „Sketch mit mir – Frühling”

warsztaty

Zdjęcie pochodzi ze strony PSNJN - Oddział Katowice na Facebooku.

Klasa 4b podczas warsztatów „Sketch mit mir – Frühling” z ogromnym zaangażowaniem stworzyła swoje pierwsze lapbooki w języku niemieckim.

Dziękujemy pani Beate Botor, PSNJN - Oddział Katowice oraz Deutsche Bildungsgesellschaft za wspaniałe warsztaty.

Sesja przyrodniczo-artystyczna

sesja

22 kwietnia nasza szkoła była organizatorem wyjazdowej sesji przyrodniczo-artystycznej w Starej Kuźni. Uczestniczyło w niej siedem szkół podstawowych.

Uczniowie z sekcji przyrodniczej wzięli udział zarówno w teście biologicznym przygotowanym przez panią Jadwigę Krzysteczko, jak i w ścieżce przyrodniczej w Nadleśnictwie Rudziniec. Uczniowie sekcji plastycznej z kolei tworzyli w plenerze pod kierunkiem pani Danuty Jankowskiej artystyczną wizję natury. Spośród czternastu rysunków praca Emilki Gawryluk z klasy 7a zdobyła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Na chemii

etanol

A na chemii wciąż się coś dzieje! W piątek, 22 kwietnia, z klasą 8 badaliśmy właściwości fizyczne i chemiczne etanolu. Przypominaliśmy sobie zabarwienia wskaźników w zależności od odczynu roztworu.

Chronimy naturę

natura

Uczniowie klas czwartych i piątych uczyli się ostatnio na lekcjach przyrody, jak można na różne sposoby chronić nasze środowisko naturalne. Swoją wiedzę wyrazili w sposób twórczy na lekcji plastyki.

COŚ z niczego

recycling

Uczniowie klas 4-7 SP na lekcjach plastyki tworzyli małe dzieła z recyklingu. „Świecący komar” Remigiusza Pająka, „Stojak na przybory” Katii Szewczenko, „Gra w kółko i krzyżyk” Michała Bobeckiego czy „Kolorozaur” Kuby Marchwickiego zrobiły furorę.

Nadal łączy nas sport!

sport pol ukr

W sobotę, 9 kwietnia, już po raz drugi, odbyło się integracyjne spotkanie naszej polsko-ukraińskiej społeczności uczniowskiej. Deszczowa pogoda za oknem nie zdołała popsuć naszych dobrych humorów. Zabawy sportowe, wspólny seans filmowy oraz słodki poczęstunek pozwoliły nam spędzić czas w bardzo przyjemnej atmosferze.

Opiekunkami grupy były panie: Małgorzata Kogut, Magdalena Lebok i Magdalena Sochacka.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w naszej szkole

biblioteka

2 kwietnia, w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Z tej okazji dzieci z naszej zerówki odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie uczestniczyły w interesujących zajęciach. Przyszli pierwszoklasiści, wykonując polecenia i zadania, weszli do świata cudownych baśni znanych na całym świecie.

Po zajęciach dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę i poznać zasady zachowania w tym magicznym miejscu.

Łączy nas sport!

wycieczka piesza

W sobotę, 26 marca, odbyła się polsko-ukraińska piesza wycieczka uczniów naszej szkoły do Parku Chorzowskiego. Pogoda nam sprzyjała, a zabawy na świeżym powietrzu sprawiły mnóstwo frajdy. Wspólny piknik i konkurencje sportowe są świetnym sposobem na dobrą zabawę, a przy okazji – integrację społeczności szkolnej.

„Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”

z konkursu

24 marca odbył się online kolejny konkurs z cyklu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach – edycja miasta”. Z przyjemnością informujemy, że męska drużyna naszej szkoły w składzie: Radosław Staneczek, Jan Juriewicz oraz Beniamin Kłos okazała się najlepsza podczas stacji o niemieckim mieście Mainz, czyli Moguncja, pokonując 10 drużyn z całego regionu.

Dzięki pani Joannie Okomski z SP nr 5 w Czeladzi przenieśliśmy się do miasta Jana Gutenberga, poznaliśmy jego starożytne korzenie oraz poczuliśmy klimat piątej pory roku. Bawiliśmy się przy tym wspaniale, wykonując ćwiczenia na platformie Nearpod. Zadania nie były wcale łatwe i oczywiste, gdyż prowadząca wiele lat mieszkała w Mainz.

Finał konkursu odbędzie się w maju w Konsulacie Niemiec we Wrocławiu.

Nasi mali wielcy sportowcy!

gtk

16 marca odbyło się spotkanie Klasy Mistrzostwa Sportowego z panią dyrektor, Joanną Grzybowską, oraz panem Pawłem Borowcem, prezesem Gliwickiego Towarzystwa Koszykówki.

Spotkanie miało na celu zacieśnianie współpracy między naszą szkołą a GTK Gliwice.

Uczestnicy wspólnie obejrzeli prezentację podsumowującą wyjazd na obóz zimowy, na którym uczniowie uczyli się jeździć na nartach. Goście otrzymali wykonane przez dzieci małe dzieła sztuki do zawieszenia w gabinetach :)

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Kolejna kreatywna plastyka

Uczniowie klasy 5a tworzyli na zajęciach plastyki niezapomniane kreacje.

Debiut poetycki Julii

Julia Chmielowska1

Z wielką radością informujemy, że ubiegłoroczna absolwentka Szkoły Podstawowej nr 4, Julia Chmielowska, została laureatką XVIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Prezydenta Miasta Zabrza i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Nagrodą w konkursie była publikacja nagrodzonego wiersza w „Antologii poezji dziecięcej i młodzieżowej”.

Konkurs odbył się w ubiegłym roku, gdy Julia była uczennicą ósmej klasy SP 4, a jej opiekunką była pani Beata Przybyła.

Jesteśmy dumni, że mamy w gronie absolwentów debiutującą poetkę. Julii życzymy dalszych sukcesów i nieustającej weny twórczej.

Więcej artykułów…