Dzień pluszowego misia

mis

25 listopada w naszej szkole, w klasach 1a i 1b obchodziliśmy bardzo ważne święto - Dzień pluszowego misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Na dobry początek każde dziecko opowiedziało o swoim przyjacielu – Misiu oraz brało udział w burzy mózgów, której zadaniem było wymieć jak najwięcej bajek, w których głównym bohaterem jest 🐻

Zajęcia zakończyliśmy miłym akcentem... a mianowicie słodkim poczęstunkiem i zdjęciami w fotobudce 📸

Ein leckerer Obststrauß

jesienny

Jesień za oknem, dlatego tak ważne jest zażywanie witamin. Klasa 1b SP połączyła przyjemne z pożytecznym, wykonując na zajęciach języka niemieckiego piękne bukiety z owoców, które po uwiecznieniu na zdjęciu zjadła z apetytem.

🍏🍊🍒🍎🍇🍍🍋🥝🍓🍌

Filtrujemy dla Bałtyku!

foka

Klasa 1b przystąpiła do projektu „Filtrujemy dla Bałtyku”. Uczniowie poznali historię foczki Britki, następnie wykonali ilustracje zachęcające do dbania o nasze piękne morze i jego mieszkańców.

Eko agenci znów w akcji!

eko

Tym razem agenci z klasy 1b z naszej szkoły zapoznali się z odnawialnymi i nieodnawialnymi źródłami energii. Wykonali ilustracje dotyczące sposobów dbania o naszą planetę.

Dzień życzliwości

zyczliwosc

17 listopada uczniowie klasy 1b spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 36 w Gliwicach. Podczas spotkania wymienili się serduszkami z życzliwymi pozdrowieniami.

Eko agenci są wśród nas

ekoagenci

Uczniowie klasy 1b przystąpili do projektu „Eko agenci – w poszukiwaniu dobrego klimatu”. Wykonali pierwsze zadanie i dali drugie życie śmieciom.

Superczytelnicy biblioteki szkolnej SP 4!

czytelnicy

Nasze spotkania czytelnicze w październiku były okazją do podsumowania czytelnictwa wśród uczniów szkoły podstawowej za rok szkolny 2020/2021. Ubiegły rok – jak wiadomo – był związany z nauczaniem zdalnym, hybrydowym, a dla naszej biblioteki był również okresem realizacji projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020”. Dzięki otrzymanej dotacji biblioteka szkolna mogła uzupełnić tytuły z kanonu lektur, ale też zakupić dodatkowo książki z listy życzeń naszych czytelników. W związku z tym cieszy nas ogromnie, że nasi użytkownicy cały ten czas korzystali z naszego księgozbioru i kontynuują wypożyczanie książek, a czytanie – jak się okazuje – jest przyjemnością i może wciągać.

Miło jest nam ogłosić, że SUPERCZYTELNIKIEM ubiegłego roku został uczeń klasy 3a SP, Mateusz Drożdżał.
NAJLEPSZYMI CZYTELNIKAMI zostały również uczennice i uczeń klasy 3a SP: Hania Juriewicz, Dominika Mosur, Jakub Rutkowski.

Gratulujemy serdecznie superwyników również całej klasie 3a oraz wychowawczyni, p. Magdalenie Lebok.

Zachęcamy DO CZYTANIA i zapraszamy do biblioteki szkolnej: http://bibliotekazso4gliwice.blogspot.com/

Maria Ochman

Z folią w roli głównej

folia

Plener plastyczny klasy 5b z folią w roli głównej.

Z wizytą u dziennikarzy

imperium

22 października 2021 r. klasa 1b miała okazję gościć w gliwickiej stacji radiowo-telewizyjnej IMPERIUM. Dzieci podczas tej wizyty zapoznały się z pracą dziennikarza, operatora kamery, fotografa i montażysty, jak również same wcielały się w te role. Głównym punktem jednak było zwiedzanie pomieszczeń, w których mieliśmy okazję nagrać swój własny program z pozdrowieniami dla bliskich.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i nie było dziecka, któremu ta wycieczka by się nie podobała. Dziękujemy właścicielom za miłe przyjęcie i niezapomniane chwile

Sadzimy drzewka z emocjami

drzewo z emocjami

Uczniowie klas 2a i 2b dołączyli do akcji sadzenia drzewek na terenie naszej szkoły. Posadzili pięć młodych brzózek, które – miejmy nadzieję – będą za kilka lat dawały cień bawiącym się tam dzieciom. Sadzonki zostały przywiezione z leśniczówki w Starej Kuźni. Ich sadzenie wzbudziło u dzieci wiele emocji, a nawet wzruszeń.

Akcja ta jest jednym z zadań realizowanych w ramach projektu „EkoEmocje”, w którym klasa 2a bierze udział.

Wycieczka klasy 7 i 8 SP

Grodek

Korzystając z przepięknej jesiennej pogody, klasy 7a i 8a szkoły podstawowej udały się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Podczas półtoragodzinnego spaceru wokół Parku Gródek uczniowie mogli zaobserwować przyrodę nieożywioną i ożywioną (lis, salamandry, ryby). Następnie uczniowie zwiedzili zamek w Rabsztynie zbudowany przez króla Kazimierza Wielkiego. Na zakończenie zobaczyli największą pustynię w Europie – Pustynię Błędowską – od strony poligonu wojskowego oraz platformy widokowej dla turystów.

Wychowawczynie: Małgorzata Zawada i Aneta Kroll

Z wizytą w leśniczówce w Starej Kuźni

nadlesnictwo

18 października, mimo iż pogoda była pochmurna, klasy 2a i 2b pojechały do leśniczówki w Starej Kuźni.

Na miejscu przywitała nas pani leśnik, która przybliżyła nam historię tego miejsca i opowiedziała o wieży obserwacyjnej. Później przeszliśmy do Izby Przyrodniczo-leśnej, gdzie obejrzeliśmy znajdującą się tam ekspozycję i posłuchaliśmy wiadomości o mieszkańcach lasu. Następnie, gdy spacerowaliśmy ścieżką edukacyjną, poznawaliśmy ptaki, ssaki i owady mieszkające w polskich lasach. Wysłuchaliśmy też legend o najstarszych dębach, a w międzyczasie zbieraliśmy leśne skarby. Ostatnim punktem wycieczki było zorganizowane dla nas ognisko, przy którym upiekliśmy kiełbaski i chleb. Na pożegnanie pani leśnik podarowała nam małe sadzonki drzewek, które posadzimy na terenie naszej szkoły.

Trochę zmęczeni, ale zadowoleni, że niezła pogoda się utrzymała, wróciliśmy do szkoły.

Radosne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Pierwszoklasiści z 1c nie tylko lubią sport, ale równie chętnie doskonalą swoje umiejętności językowe. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej podzielili się z nami swoją radością z chodzenia do szkoły i wspólnego spędzania czasu.

Kliknij, aby zobaczyć film na naszym profilu na Facebooku.

Więcej artykułów…