Zdrowy styl życia

W klasie 7a, w drugim semestrze, na zajęciach wychowania fizycznego realizowana była innowacja pedagogiczna „Zdrowy styl życia”. Głównym celem było zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Zaczęliśmy od krótkiego wprowadzenia (teorii), a później przeszliśmy do praktyki.
Teraz już uczniowie wiedzą, jak ważna jest systematyczna aktywność, ograniczanie skutków stresu, właściwe odżywianie oraz czynne spędzanie wolnego czasu – a wszystko to dla zdrowia!
Oto, jak teoria została zastosowana w praktyce – zobaczcie i oceńcie sami.

Zdrowe żywienie
zdrowe zywienie 1

zdrowe zywienie 2

Aktywność fizyczna z wykorzystaniem otaczającego terenu
zdrowy styl zycia 3

Dziękuję rodzicom za wspaniałą współpracę, zaangażowanie. To dzięki Państwa pomocy podczas zdalnego nauczania udało nam się zrealizować tyle zadań.

Uczniom życzę, by „zdrowy styl życia” zagościł u nich na stałe, byście z niego czerpali siłę i radość!

M. Kogut

Egzamin ósmoklasisty

koniczyna

Zdjęcie pochodzi ze strony pixabay.com, autorką jest Bellezza87.

Drodzy Ósmoklasiści!

Już jutro czeka Was pierwszy ważny egzamin. Nie denerwujcie się nim jednak, ponieważ na pewno jesteście do niego dobrze przygotowani i poradzicie sobie z nim śpiewająco.

Życzymy Wam przede wszystkim spokoju i opanowania. Dzisiaj już się nie uczcie, wypocznijcie, wyśpijcie się, a rano zjedzcie porządne śniadanie.

Zabierzcie ze sobą legitymację, czarny długopis i małą butelkę wody. Na egzaminie z matematyki możecie mieć dodatkowo linijkę. I oczywiście pamiętajcie także o obowiązkowej maseczce.

Trzymamy za Was kciuki!

Warsztaty online „Im Jahreskreis herum”

Im Jahreskreis
Reprezentacja klasy siódmej: Julia Chmielowska, Zofia Trojanowska i Emil Pająk wzięła udział w warsztatach językowych online pt. „Im Jahreskreis herum”, wykazując się odwagą oraz zaangażowaniem. Uczniowie naszej klasy dwujęzycznej są nie tylko świetni z języka angielskiego, ale również zaangażowani w naukę języka niemieckiego.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Niemieckie Towarzystwo Oświatowe (NTO) oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego (PSNJN) oddział Katowice przy finansowym wsparciu z Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. Brało w nich udział 46 szkół podstawowych z województwa śląskiego. Uczestnicy byli zalogowani pod nazwą szkoły.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

„Meine Mama ist die beste” – warsztaty online z języka niemieckiego

Meine Mama

20 maja uczniowie Amelia Litwin, Zuzanna Walaszczyk z 2b oraz Łukasz Witecy z 3b wraz z mamusiami wzięli udział w warsztatach online z okazji Dnia Matki.

Były to pierwsze warsztaty dla najmłodszych. Dzieci świetnie poradziły sobie językowo oraz z komunikacją zdalną. Poznały i radośnie śpiewały piosenkę „Moja mama jest najlepsza”. Warsztaty zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego - oddział Katowice oraz Niemieckie Towarzystwo Oświatowe.

Uczestnicy zalogowani byli pod nazwą szkoły. Kliknij i sprawdź, czy potrafisz ich odnaleźć.

Dzień Ziemi

dzien ziemi

W tym roku uczniowie klas 3a i 3b obchodzili Dzień Ziemi w zaciszu swoich pokoików. Dzieciaki doskonale wiedzą, że jest to najważniejsze na świecie święto ekologiczne. Wiedzą też, że troska ludzi o niebieską planetę łączy ich niezależnie od narodowości. W związku z tym postanowili uczcić to święto, wykonując niesamowite prace plastyczne.

W ich wykonaniu pojawiło się „Coś z niczego” – dzieła z nieużytecznych przedmiotów oraz plakaty pod dumnym hasłem „Jestem mieszkańcem Ziemi”. Aż miło popatrzeć na to, co stworzyli.

Mini MasterChef

masterchef

5 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gliwicach odbył się konkurs Mini MasterChef. 22 uczniów z gliwickich szkół podstawowych miało za zadanie przygotować potrawy regionalne. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Dominika Curyło z Pauliną Lipińską oraz Szymon Kloś z Michałem Pszonakiem z klasy 8a.

Z przyjemnością informujemy, że drużyna dziewczyn zdobyła I miejsce. Za trufle z ciecierzycy Dominika i Paulina otrzymały najwyższą punktację od profesjonalnego jury, m.in. szefa kuchni hotelu Diament z Katowic. Oceniane były walory smakowe, pomysłowość wykonania oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu.

Zwyciężczyniom gratulujemy!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Kolejna wystawa w atrium

Smuda

Zapraszamy do atrium na indywidualną wystawę rysunków Pauliny Smudy z klasy 8a.

Wyróżnienie w konkursie języka angielskiego

angielski

Nasza uczennica z klasy 8a, Paulina Ciesińska, uzyskała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie „Let me introduce myself”. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!

Dzień Babci i Dziadka na sportowo

dzien babci i dziadka1

28 stycznia 2020 r. w hali gimnastycznej odbył się Dzień Babci i Dziadka na sportowo pod hasłem „Sport łączy pokolenia”. Uczniowie klasy 1a i 1b SP zaprezentowali swoje umiejętności sportowe przed swoimi kochanymi Babciami i Dziadkami. Wszystkich gości powitała pani dyrektor Joanna Grzybowska oraz pani wicedyrektor Aleksandra Zięba. Były pamiątkowe zdjęcia, życzenia oraz wspólne ćwiczenia, które potwierdziły, że sport łączy pokolenia. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Dziękujemy uczniom oraz gościom za wspaniałą zabawę.

Organizatorkami były panie Małgorzata Kogut oraz Anna Leśniewska.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Podsumowanie konkursu „Czytamy – polecamy”

czytam

Uczniowie klas 3a i 3b tym razem zachęcają do czytania książek poprzez formę plastyczną. Zilustrowane zostały m.in. takie tytuły: „Pamiętnik Czarnego Noska”, „Piesek na medal”, „Kazik Pegazik”, Zezia Giler i Oczak”, Dzieci z Bullerbyn”, „Do zobaczenia następnym razem”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Wyróżnieni uczniowie, którzy czytali i rysowali, to: Amelia Ociessa, Zuzia Hupka, Wiktoria Waniek, Kinga Morcinek, Ala Koszykowska, Milena Śliż, Basia Gresik, Łukasz Witecy, Tymon Janczewski. Gratulujemy!

Zachęcamy młodszych i starszych do czytania :)

Ferie czas zacząć!

ferie1

Przed nami dwa tygodnie laby. Aby odpoczynek był udany, uczniowie klas pierwszych zapoznali nas dzisiaj – tj. w piątek, 10 stycznia 2020 r.  z zasadami bezpiecznego zachowania. Jeśli będziemy się do nich stosować, na pewno nic złego nam się nie przytrafi, a po feriach spotkamy się cali i zdrowi, pełni sił i energii do zabawy i nauki w nowym półroczu! Do zobaczenia!

Jasełka dla najmłodszych

jaselka

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.

Dnia 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyły się bożonarodzeniowe jasełka pt. „W ubogiej stajence w Betlejem” przygotowane przez uczniów klas 2 SP oraz ich wychowawców.

Na przedstawienie byli zaproszeni: pani dyrektor Joanna Grzybowska, pani wicedyrektor Aleksandra Zięba, grono pedagogiczne, przedszkolaki i uczniowie klas 0-3 SP. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, piękne kolędy i pastorałki, a przede wszystkim dzieci, które bardzo wczuły się w swoje role, zachwyciły rodziców i zaproszonych gości, wprowadzając wszystkich w klimat najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych ze wszystkich świąt – świąt Bożego Narodzenia.

Jasełka zostały przygotowane pod kierownictwem nauczycielek p. Doroty Kordek i p. Karoliny Juriewicz, które opracowały scenariusz, oprawę muzyczną oraz wspólnie z rodzicami przygotowały scenografię na występ.

Po części artystycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wigilię klasową, gdzie wszyscy, dzieląc się opłatkiem, złożyli sobie świąteczno-noworoczne życzenia.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Świąteczny konkurs plastyczny

aniolkowe

17 grudnia nasze uczennice z klasy 8a SP: Paulina Ciesińska, Paulina Smuda i Maja Wielgus brały udział w kolejnej, XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Aniołkowe Spotkania” w ZSO nr 8. Jak co roku tematem przewodnim prac jest anioł, wykonywany różnymi technikami. Był już m.in. anioł z gliny, był kolaż, był anioł malowany farbami.

Tym razem uczestnicy konkursu projektowali anioła przestrzennego 3D. Pomysłowość, dobra praca zespołowa, zaangażowanie naszych uczennic zaprocentowały zdobyciem II miejsca. Gratulujemy i zapraszamy chętnych do udziału już w przyszłym roku szkolnym.

Opiekunką uczennic była pani Maria Ochman.

Więcej artykułów…