Mali wolontariusze

W naszej szkole w grudniu odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, który został organizowany przez uczniów klas 1-3 SP, ich wychowawców oraz rodziców. Jednym z jego celów była m.in. pomoc zwierzętom, które z różnych przyczyn przebywają w schronisku. Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie wraz z wychowawczyniami klas: 1a, 2a, 2b, 3b i 3a SP zgłosili chęć pomocy, a część uzbieranych z kiermaszu pieniędzy zadeklarowali przeznaczyć na potrzebne rzeczy dla wybranego schroniska.

schronisko3

schronisko1

Zakupiliśmy: specjalistyczną karmę gastryczną i alergiczną, jeden ewaporyzator adaptacyjny (dyfuzor wielokrotnego użytku) oraz karmę suchą i mokrą dla psów, kotów, szczeniąt i kociąt. Dodatkowo, szczególnie w okresie zimowym, były potrzebne koce, kocyki, poszewki na pościel, ręczniki.

Zbiórka uświadomiła uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc i zwróciła ich uwagę na potrzeby schronisk.

schronisko2

Zebrane dary zostały przekazane do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu w dniu 26 stycznia 2024 r. Jego pracownicy przekazali w imieniu swoich podopiecznych ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu.

schronisko