Wielkanocna wizyta w muzeum

21 marca – w pierwszym dniu wiosny – klasa 1a wyruszyła na poszukiwanie zajączka. Dotarła do Zamku Piastowskiego, a tam wzięła udział w zajęciach „Koszyczek z wielkanocną święconką”.

zamek1

Podczas zajęć dzieci wykazały się sporą znajomością tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Usłyszały zaś o takich, które zostały zupełnie zapomniane. Wszyscy wiedzieli, że w koszyczku ze święconką powinny znaleźć się jajka – symbol początku, nowego życia. Dlaczego jednak dodatkowo pojawia się chrzan, sól i… naczynie z wodą? Na to pytanie już z pewnością odpowie każdy pierwszoklasista.

zamek2

zamek3

zamek4

zamek5

W części warsztatowej wszyscy wykonali i uzupełnili własne koszyczki. Na zakończenie spotkania dzieci zostały zaproszone do sali muzealnej, gdzie oglądały jajka zdobione różnymi technikami.

zamek6

zamek7

To był wspaniały czas. Umilił nam oczekiwanie na święta i wprowadził w wielkanocny nastrój.