Święty Mikołaj i jego orszak

Mimo że był już 13 grudnia, uczniowie klasy 5b wybrali się na warsztaty o św. Mikołaju do Willi Caro w Gliwicach.

orszak1

Spotkanie poprowadził pan Maciej, który na początku przedstawił historię św. Mikołaja, biskupa Mirry. Następnie zapoznał uczniów z kilkoma legendami dotyczącymi jego cudów oraz pokazał czarno-białe zdjęcia orszaku Mikołaja na Górnym Śląsku.

W części warsztatowej uczniowie mieli za zadanie wykonanie prac przedstawiających postać św. Mikołaja według własnego pomysłu. Otrzymali tylko wydrukowane twarze oraz kolorowe kartki. Prowadzący był bardzo zadowolony z efektów pracy całej grupy, pochwalił uczestników za ich pomysłowość i kreatywność.

orszak2

orszak3

Następnie zwiedziliśmy gliwicki rynek, podziwiając jego świąteczne dekoracje. Niestety byliśmy za wcześnie i większość stoisk świątecznego kiermaszu była jeszcze zamknięta.

orszak4

orszak5