Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

kapliczka

Przedszkolaki podczas spaceru odwiedziły teren wokół kościoła pw. św. Bartłomieja.

Dzieci wraz z wychowawczyniami, okazując pamięć o bliskich zmarłych, pozostawiły zapalone znicze przy pobliskiej kapliczce oraz na grobie byłego proboszcza parafii.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Rodzinny konkurs plastyczny „Zaczarowana dynia – karoca dla Kopciuszka”

karoca

30 października pani dyrektor, Joanna Grzybowska, wręczyła nagrody laureatom rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Zaczarowana dynia – karoca dla Kopciuszka”.

Rodziny naszych przedszkolaków przygotowały mnóstwo przepięknych prac konkursowych. Uczestnictwo w konkursie było świetną okazją do integracji i spędzania czasu w rodzinnym gronie.

Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie!

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Przedszkolaki i uczniowie klas pierwszych na „Kopciuszku”

Kopciuszek

24 października przedszkolaki oraz uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej uczestniczyli w spektaklu – interpretacji jednej z najpiękniejszych baśni braci Grimm pt. „Kopciuszek” – który odbył się w CKS „Mrowisko” w Gliwicach.

Dzieci miały możliwość przenieść się do baśniowego świata i poznać historię o spełnionych marzeniach, sile wielkiej miłości i o zawsze powracającym dobru.

Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem oglądali i przeżywali losy głównej bohaterki.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanieprzedszkolak

21 października cała społeczność przedszkolna zebrała się na uroczystości pasowania na przedszkolaka.

Tego dnia dzieci z grupy „Brzoskwinki” zostały oficjalnie przyjęte do grona przedszkolaków.

Mimo stresu, związanego z pierwszym występem przed tak szeroką publicznością, dzieci z uśmiechem i radością prezentowały piosenki i recytowały wiersze. Pani dyrektor, Joanna Grzybowska, z przyjemnością powitała nowych członków naszej przedszkolnej rodziny.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

moc bajek

Nasze przedszkole uczestniczy w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek”. Jego głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek oraz baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy, a także kształtowanie postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych. Projekt realizowany będzie od października 2019 r. do maja 2020 r.

Wszystkie grupy przedszkolne realizować będą zadania w ramach ośmiu modułów. Z wielką radością i zaangażowaniem przystąpiliśmy do działania.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkolaka

20 września w całej Polsce obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W naszym przedszkolu to wyjątkowe święto było okazją do integracji wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci bawiły się wspólnie znakomicie.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Międzynarodowe Święto Kropki w przedszkolu

kropka

Międzynarodowe Święto Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Po raz pierwszy obchodziliśmy je w naszym przedszkolu.

Inspiracją do powstania owego święta była książka „The Dot” Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, której historia pokazuje wszystkim, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma ukryty talent. Przedszkolaki świętując, miały możliwość uczestniczyć w „kropkowych zabawach”. Każde dziecko przekonało się, że drzemie w nim talent. Radości podczas zajęć nie było końca.

I Przedszkolny Festyn Rodzinny za nami

festyn

Chociaż słońce jasno świeci, bardzo smutne są dziś dzieci.
Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej.

Przedszkolaki oficjalnie pożegnały rok przedszkolny i swoich najstarszych kolegów z grupy „Wisienki”, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Uroczystość pożegnania była także okazja do wspólnego spotkania całej „przedszkolnej rodziny”.

Po uroczystości na terenie szkoły wszystkie dzieci korzystały z atrakcji I Przedszkolnego Festynu Rodzinnego na świeżym powietrzu.

Dzięki pomocy rodziców, dziadków, wolontariuszy naszej szkoły przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Przedszkolaki otwierają się na świat muzyki i zdobywają nowe doświadczenia

filharmonia

W ramach zajęć Mobilnej Filharmonii przedszkole odwiedzili muzycy.

Dzieci obcowały z artystami, poznały budowę i zasady działania nowych instrumentów muzycznych. Podczas zajęć zaprezentowane zostały przepiękne utwory pochodzące z bajek i nie tylko. Uśmiech na twarzach dzieci pokazał, że podróż do świata melodii była świetnym pomysłem.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Przedszkolaki poznają zawody – odwiedziny panów policjantów

policja

Kolejny raz nasze przedszkole odwiedzili panowie policjanci. Tym razem sprawili dzieciom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka.

Każdy przedszkolak miał okazję wsiąść do radiowozu i przymierzyć policyjne akcesoria. Korzystając z okazji, policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu i nie tylko.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Dzień Dziecka w przedszkolu

dzie dziecka

1 czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu świętowaliśmy z tej okazji, integrując wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci świetnie bawiły się podczas wspólnej zabawy tanecznej. Radości tego dnia nie było końca.

Po wspaniałej zabawie każda grupa odpoczywała w swojej sali i nabierała sił po smacznym poczęstunku przygotowanym przez niezastąpionych rodziców.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odwiedziny w gabinecie pielęgniarki

pielegniarka

Przedszkolaki w ramach zajęć poznają różne zawody. Tym razem odwiedziliśmy gabinet pani pielęgniarki.

Dzieci poznały tajniki zawodu pielęgniarki, dowiedziały się, że bycie pielęgniarką to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali wnętrze gabinetu. Największym powodzeniem cieszyła się waga. Każdy chętny miał okazję sprawdzić, czy urządzenie działa prawidłowo :)

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za poświęcony czas!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Naleśnikowy bieg

nalesnik

Korzystając z coraz bardziej przyjaznej pogody, mogliśmy wypróbować tradycyjny brytyjski zwyczaj, jakim jest „wyścig z naleśnikiem” („pancake race”).

Wszystkie Cytrynki, Malinki, Jagódki i Wisienki przygotowały piękne stroje, wzięły patelnie z naleśnikami w dłonie i… przebiegły cały dystans wyścigu, oczywiście zwyciężając! Brawo przedszkolaki!

Bardzo szczęśliwi uczestnicy wyścigu mogli świętować swój sukces, zajadając się pysznymi naleśnikami, przygotowanymi przez mamusie. Był to słodki dzień, który długo będziemy pamiętać!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.