Nowe przedszkole – szersze perspektywy

projekt przedszkole logo

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „Nowe przedszkole – szersze perspektywy” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który Miasto Gliwice realizuje we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach.

Projekt zakłada utworzenie nowych miejsc wraz z podniesieniem oferty edukacyjnej gliwickich przedszkoli; w związku z tym postało 140 dodatkowych miejsc w gliwickich zespołach szkół i zespołach szkolno-przedszkolnych.

Oprócz naszych przedszkolaków w projekcie wezmą udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 oraz wychowankowie przedszkoli wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. W sumie 548 dzieci zostanie objęte działaniami w ramach projektu, który będzie trwał do stycznia 2020 roku.

Już od połowy listopada br. dzieci rozpoczną ciekawe zajęcia: warsztaty teatralne, zajęcia taneczno-rytmiczne oraz plastyczne.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wrażenia dzieci :)

Michalina, która widziała drzewo :)

drzewo

Miło nam poinformować, że Michalina Sidor z grupy Wisienek otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Drzewa, które widziały wszystko” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 36 w Gliwicach.

Serdecznie gratulujemy!

Uśmiechnięta dynia

dynia.2

W piątek, 9 listopada 2018 r., odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach przedszkolnego konkursu „Uśmiechnięta dynia”. Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków za zaangażowanie i przygotowanie razem z dziećmi przepięknych prac konkursowych.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dzień dyni

dynia

W środę, 31 października, obchodziliśmy dzień dyni. Przedszkolaki ubrane na pomarańczowo uczestniczyły w „dyniowych” zajęciach.

Dzieci poznały kolory, kształty i ciekawostki dotyczące dyni. Wraz z wychowawczyniami przygotowały ciasto dyniowe, które szybciutko znikało z talerzyków. Świetnie bawiliśmy się także podczas dyniowej dyskoteki.

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanie

Nadszedł bardzo ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka. Po dwóch miesiącach wspólnej zabawy i nauki 25 października najmłodsze dzieci z grup „Jagódek” i „Cytrynek” zostały pasowane na przedszkolaków. Wystąpiły dla nich starsze grupy przedszkolne, ale i maluchy zaprezentowały zgromadzonym swoje umiejętności, aby móc stać się pełnoprawnym przedszkolakiem.

Po złożeniu przez dzieci przysięgi pani dyrektor z ogromną przyjemnością pasowała je i przyjęła wszystkie do grona przedszkolaków.

Policjanci w przedszkolu

policjanci

W poniedziałek, 22 października, nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście. Przybyli do nas panowie policjanci. Przekazali dzieciom bardzo interesujące informacje dotyczące ich bezpieczeństwa. Każdy uczestnik spotkania otrzymał upominek w postaci odblasku.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i współpracę :)

Dzień Poczty Polskiej

poczta

W piątek, 18 października, obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji przedszkolaki dowiedziały się ciekawostek dotyczących pracy listonosza i innych pracowników poczty. Wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do punktu pocztowego, znajdującego się w pobliżu przedszkola.

Przedszkolaki w teatrze

czarownica

16 października wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu „Malutka czarownica”. Spektakl odbył się w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody głównej bohaterki spektaklu.

Pierwszy raz w teatrze

pierwszy teatr

Dzieci z przedszkola wybrały się w poniedziałek na swoją pierwszą wycieczkę. Odwiedziliśmy Teatr Miejski w Gliwicach. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych „Moja pierwsza wizyta w teatrze”.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

dzien chlopaka

W poniedziałek w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dzieci udały się na wspólne zajęcia, w trakcie których chłopcy wykonywali ciekawe zadania w ramach testu na superchłopaka. Wszyscy wykonali je znakomicie.

Następnie wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Dziewczynki nie zapomniały o upominkach dla swoich kolegów.

To był bardzo udany dzień.

Przedszkolaki zwiedzają okolicę

radiostacja

Przedszkolaki zwiedzają i poznają najbliższą okolicę przedszkola. W poniedziałek, 17 września, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer w okolice gliwickiej Radiostacji.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkolaka

Nasze przedszkolaki 20 września świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były wspólne zabawy, śpiewy, tańce oraz piknik i słodki poczęstunek. Bawiliśmy się wyśmienicie.

Nazwy grup przedszkolnych

grupy

Wraz z nadejściem września zastanawialiśmy się nad nazwami naszych nowych grup… Czasami wyboru dokonujemy samodzielnie, innym razem nazwę grupy wymyślamy wspólnie z przedszkolakami. Tak też stało się u nas.

Wspólnie wymyśliliśmy, że:
- grupa 3-latków będzie CYTRYNKAMI,

- grupa 4- i 5-latków będzie JAGÓDKAMI,
- grupa 5- i 6-latków będzie MALINKAMI,
- grupa 6-latków będzie WISIENKAMI.