Dzień otwarty przedszkola

Zapraszamy serdecznie na DZIEŃ OTWARTY PRZEDSZKOLA
dnia 12 marca 2019 r. od godziny 16.30 do 17.30.

Bezpieczne spacery

spacer

Nasze przedszkolaki zawsze spacerują po okolicy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Od jakiegoś czasu podczas spacerów są jeszcze bardziej widoczne dzięki kamizelkom odblaskowym.

Wszystkie dzieci dumnie noszą te piękne, żółciutkie stroje.

Bal karnawałowy przedszkolaków

bal

Karnawał trwa w najlepsze, więc przedszkolaki korzystają z niego na całego. 30 stycznia przedszkolaki uczestniczyły w balu karnawałowym.

Dzieci - przebrane we wspaniałe i wymyślne stroje - świetnie się bawiły w rytmie znanych i skocznych piosenek. Indywidualne tańce przeplatane były wspólnymi zabawami.

Kiedy przyszedł czas pożegnania i zakończenia zabawy tanecznej, barwny korowód przedszkolaków przeszedł korytarzami szkoły i wszystkie dzieci udały się do swoich sal na smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Radosne i szerokie uśmiechy na twarzach przedszkolaków to najlepszy dowód na to, że bal możemy zaliczyć do udanych.

Przedszkolaki w palmiarni

palmiarnia

Przedszkolaki zwiedzają Gliwice i okolice. Kolejnym miejscem naszych odwiedzin była Palmiarnia Miejska w Gliwicach.

Dzieci, podążając ścieżka dydaktyczną, zobaczyły wiele ciekawych gatunków roślin, których nie zobaczymy podczas codziennych spacerów. Wędrówki wśród egzotycznych drzew i krzewów przypadły dzieciom do gustu.

Jednak jeszcze większe wrażenie zrobiła na nich ostatnia atrakcja palmiarni – pawilon akwarystyczny. Przedszkolaki nie mogły oderwać wzroku od akwariów wypełnionych kolorowymi rybkami.

To była bardzo udana wycieczka.

Przedszkolaki wspierają WOŚP

wosp

Nasze przedszkolaki mają dobre serduszka.Z pomocą wolontariatu szkolnego wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dzieci podczas zajęć przygotowały różne drobiazgi, które można było zakupić podczas kiermaszu. Cały dochód ze sprzedaży trafił od razu do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i najbliższym przedszkolaków, wychowawcom, nauczycielom oraz dyrekcji za wsparcie naszej akcji :)

Świąteczny koncert przedszkolaków

koncert

W czwartek, 13 grudnia 2018 r., przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyły w koncercie świątecznym.

Młodzi artyści zaprezentowali piosenki ze świątecznego repertuaru. Była okazja do wspólnego śpiewania, rozmów i skosztowania przygotowanych przez dzieci pierniczków. Nasz koncert był świetną okazją do integracji wszystkich grup przedszkolnych.

Serdecznie dziękujemy gościom za obecność.

Świąteczne pierniczki

pierniczki

W przedszkolu czuć już magię świąt.

Barbórka w przedszkolu

barborka

Barbórka obchodzona (na cześć św. Barbary, patronki górników) 4 grudnia to święto, które wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień w naszym przedszkolu świętowaliśmy uroczyście.

Odwiedził nas pan Jan Zięba, który bardzo ciekawie opowiadał o pracy górników oraz pokazał rekwizyty związane z tradycją górniczą.

To było bardzo miłe i pouczające spotkanie. Dziękujemy!

Andrzejki w przedszkolu

andrzejki

W miniony piątek, 30 listopada, nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość – tę bliską i tę daleką, dowiedzieć się, kim będą w przyszłości.

Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do radości oraz integracji grupy oraz do zapoznania się z tradycją andrzejkową.

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

mis.m

mis przedszkole

26 listopada 2018 r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoim ulubionym misiu. Odbyło się także wiele misiowych zabaw. Największą radość sprawiła wszystkim misiowa fotobudka.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Przedszkolne korytarze coraz ładniejsze!

korytarz

Starsi koledzy naszych przedszkolaków chętnie służą pomocą. Razem z nauczycielami i panią dyrektor ozdabiali ściany przedszkolnego korytarza. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Przedszkolaki znowu w teatrze

plastus

W środę, 14 października, przedszkolaki odwiedziły Teatr Nowy w Zabrzu. Z zaciekawieniem oglądały spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w spektaklach teatralnych. Mamy nadzieję, że wkrótce ponownie odwiedzimy zabrzański teatr.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Michalina, która widziała drzewo :)

drzewo

Miło nam poinformować, że Michalina Sidor z grupy Wisienek otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Drzewa, które widziały wszystko” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 36 w Gliwicach.

Serdecznie gratulujemy!