Przedszkolaki zwiedzają okolicę

radiostacja

Przedszkolaki zwiedzają i poznają najbliższą okolicę przedszkola. W poniedziałek, 17 września, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na spacer
w okolice gliwickiej Radiostacji.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

dzien przedszkolaka

Nasze przedszkolaki 20 września świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Były wspólne zabawy, śpiewy, tańce oraz piknik i słodki poczęstunek. Bawiliśmy się wyśmienicie.

Nazwy grup przedszkolnych

grupy

Wraz z nadejściem września zastanawialiśmy się nad nazwami naszych nowych grup… Czasami wyboru dokonujemy samodzielnie, innym razem nazwę grupy wymyślamy wspólnie z przedszkolakami. Tak też stało się u nas.

Wspólnie wymyśliliśmy, że:
- grupa 3-latków będzie CYTRYNKAMI,

- grupa 4- i 5-latków będzie JAGÓDKAMI,
- grupa 5- i 6-latków będzie MALINKAMI,
- grupa 6-latków będzie WISIENKAMI.

Zmiany w ZSO nr 4 - ruszyło przedszkole

przedszkole

Nowy rok szkolny przynosi wiele zmian i nowości. W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Gliwicach 3 września zostało otwarte przedszkole. Prace adaptacyjne, budowlane rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku szkolnego. Wydzielony segment szkoły służy dzieciom w wieku od 3 do 6 lat. Maluchy korzystają z nowego wyposażenia sal, zabawek, materiałów dydaktycznych. W tej części placówki znajdują się nowe węzły sanitarne, szatnie oraz pomieszczenia dla cateringu.

Najmłodsi wychowankowie ZSO nr 4 mają zapewnioną profesjonalną opiekę od godz. 6.30 do 16.30, także w ramach zajęć świetlicowych. Dla dzieci przygotowano także ciekawą ofertę i mogą uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego, zajęciach tanecznych i plastycznych. Ponadto dla obcokrajowców - lekcje języka polskiego.

W poprzednim roku bardzo dobrze sprawdzała się współpraca uczniów gimnazjum i liceum z uczniami klas zerowych i pierwszych szkoły podstawowej, chociażby w czasie organizowania zabaw karnawałowych i szkolnych uroczystości. Na podobną współpracę liczą uczniowie i pedagodzy także w tym roku.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Wycieczka do Ustronia

ustron

W środę, 13 czerwca, uczniowie klasy 1 oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami wybrały się na wspaniałą całodniową wycieczkę do Ustronia.

Pierwszą część dnia dzieci spędziły w Dream-Park Ochaby, gdzie obejrzeliśmy park miniatur i dinozaurów, oceanarium prehistoryczne, a także minizoo. Wiele emocji wzbudziła wizyta w domu do góry nogami oraz zabawy ruchowe w parku linowym. Na zakończenie zjedliśmy pyszne kanapki i ruszyliśmy w dalszą podróż.

Tym razem celem naszej podróży był Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Miejsce niezwykłe i wyjątkowe, gdzie dzieci z bliska mogą zobaczyć i dotknąć kilka gatunków zwierząt. Karmieniu sarenek towarzyszył śmiech i zaskoczenie, że zwierzęta są tak blisko. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie lotów ptaków drapieżnych, podczas którego niejeden z nas poczuł trzepot skrzydeł we włosach. Na terenie parku znajduje się także aleja bajek, gdzie wysłuchaliśmy kilku z nich, oraz atrakcyjny plac zabaw, na którym spędziliśmy wesoło ostatnie chwile przed powrotem. 

Pogoda dopisała, humory mieliśmy wyśmienite. To był bardzo udany dzień.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Kreatywny tydzień w zerówce

kreatywny tydzien

W tym tygodniu nasi zerówkowicze mieli okazję spędzić kilka godzin pod opieką pani Lucyny Wieczorek – nauczycielki fizyki i chemii. Pod jej nadzorem brali udział w zajęciach z elementami sensoplastyki, prowadzili sami proste doświadczenia fizyczne, m.in. robili „glutka”, czyli bawili się cieczą nienewtonowską. Ponadto sprawdzali swoje umiejętności w tworzeniu akwarium czy dżdżownicy na liściu.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Przedszkolaki i Calineczka

Calineczka

19 kwietnia 2018 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wyruszyły na niezapomnianą wyprawę... Dzień był słoneczny, co wprawiło młodych podróżników we wspaniałe humory. Autobusem komunikacji miejskiej dotarliśmy do Centrum Organizacji Kulturalnych.

Celem naszej podróży było obejrzenie przedstawienia „Calineczka” w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów. Aktorzy spisali się znakomicie! Zachwytom nie było końca, dzieciom przypadły do gustu kolorowe przebrania, doskonale dobrana muzyka i efekty świetlne podkreślające nastrój sztuki.

To był kolejny barwny dzień naszej grupy.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Walentynki w zerówce

walentynki

Wolontariusze naszego gimnazjum z klasy 2c świętowali walentynki wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z zerówki. Wolontariuszki przygotowały gry i zabawy oraz cukierki walentynkowe dla naszych najmłodszych uczniów.

Natomiast wolontariuszki z klasy 3b gimnazjum upiekły i sprzedawały ciasta w Dniu św. Walentego. Dzięki tej akcji zebraliśmy 90 złotych. Pieniądze przeznaczymy na karmę dla psów i kotów ze Stowarzyszenia „Bezpieczna Łapa”.

Serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Wszyscy bawią się wspaniale – jak co roku w karnawale

karnawal

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków i pierwszoklasistów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

24 stycznia 2018 r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spidermana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie te postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu licealistów, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką.

Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez licealistów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Szczególne podziękowania należą się też naszym starszym kolegom. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Dzień Babci i Dziadka

babcia4

Babciu, cześć! Zdrowia moc życzę Ci, teraz chodź,
rękę daj, kości zardzewiałe rozruszamy.
Zamiast śpiewać babci «Sto lat»,
tańczę z babcią rock and rolla…

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 22 stycznia w grupie zerowej odbyła się wspaniała impreza. Na wstępie dzieci przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami. Wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z panią Karoliną Juriewicz przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Jeszcze raz wszystkim babciom i dziadkom życzymy sto lat!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

 

Odwiedziny w zerówce

wizyta w zerowce

Wolontariusze naszego gimnazjum zrobiły niespodziankę najmłodszym uczniom naszej szkoły, czyli zerówce. Za pieniądze uzyskane z kiermaszów ciast kupiliśmy bloki, kredki i mazaki, aby umilić czas dzieciom.

W tym dniu pozytywnej energii i uśmiechu na twarzach zerówkowiczów nie brakowało. Zobaczcie sami.

Więcej zdjeć na naszym profilu na Facebooku.

Świąteczne kartki

spacer

W środę 13 grudnia przedszkolna grupa „Sprytne Liski” spacerowała osiedlowymi uliczkami i rozdawała przechodniom świąteczne kartki z życzeniami. Odwiedziliśmy z życzeniami również okoliczne sklepy i instytucje.

Warsztaty zdobienia pierniczków

pierniczki

12 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty zdobienia pierniczków dla pierwszej grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 36. Po przywitaniu dzieci z radością zabrały się do dekorowania pierniczków, używając kolorowych posypek, koralików i lukrów. Później wykonywały kartki świąteczne, przepięknie je zdobiąc.

Na pożegnanie dzieci zaśpiewały pastorałkę, którą wprawiły nas w świąteczny nastrój. Każdy przedszkolak zabrał swoje dzieła do domu.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.