Przedszkolaki i Calineczka

Calineczka

19 kwietnia 2018 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wyruszyły na niezapomnianą wyprawę... Dzień był słoneczny, co wprawiło młodych podróżników we wspaniałe humory. Autobusem komunikacji miejskiej dotarliśmy do Centrum Organizacji Kulturalnych.

Celem naszej podróży było obejrzenie przedstawienia „Calineczka” w wykonaniu Grupy Teatralnej Seniorów. Aktorzy spisali się znakomicie! Zachwytom nie było końca, dzieciom przypadły do gustu kolorowe przebrania, doskonale dobrana muzyka i efekty świetlne podkreślające nastrój sztuki.

To był kolejny barwny dzień naszej grupy.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Walentynki w zerówce

walentynki

Wolontariusze naszego gimnazjum z klasy 2c świętowali walentynki wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z zerówki. Wolontariuszki przygotowały gry i zabawy oraz cukierki walentynkowe dla naszych najmłodszych uczniów.

Natomiast wolontariuszki z klasy 3b gimnazjum upiekły i sprzedawały ciasta w Dniu św. Walentego. Dzięki tej akcji zebraliśmy 90 złotych. Pieniądze przeznaczymy na karmę dla psów i kotów ze Stowarzyszenia „Bezpieczna Łapa”.

Serdecznie dziękujemy.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Wszyscy bawią się wspaniale – jak co roku w karnawale

karnawal

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków i pierwszoklasistów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

24 stycznia 2018 r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, piratów, policjantów, Spidermana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić wszystkie te postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu licealistów, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką.

Dzieci świetnie się bawiły, uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez licealistów. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Szczególne podziękowania należą się też naszym starszym kolegom. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Dzień Babci i Dziadka

babcia4

Babciu, cześć! Zdrowia moc życzę Ci, teraz chodź,
rękę daj, kości zardzewiałe rozruszamy.
Zamiast śpiewać babci «Sto lat»,
tańczę z babcią rock and rolla…

Mimo że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 22 stycznia w grupie zerowej odbyła się wspaniała impreza. Na wstępie dzieci przywitały wszystkich gości ciepłymi słowami. Wychowawczyni złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z panią Karoliną Juriewicz przygotowały piękny program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem.

Jeszcze raz wszystkim babciom i dziadkom życzymy sto lat!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

 

Odwiedziny w zerówce

wizyta w zerowce

Wolontariusze naszego gimnazjum zrobiły niespodziankę najmłodszym uczniom naszej szkoły, czyli zerówce. Za pieniądze uzyskane z kiermaszów ciast kupiliśmy bloki, kredki i mazaki, aby umilić czas dzieciom.

W tym dniu pozytywnej energii i uśmiechu na twarzach zerówkowiczów nie brakowało. Zobaczcie sami.

Więcej zdjeć na naszym profilu na Facebooku.

Świąteczne kartki

spacer

W środę 13 grudnia przedszkolna grupa „Sprytne Liski” spacerowała osiedlowymi uliczkami i rozdawała przechodniom świąteczne kartki z życzeniami. Odwiedziliśmy z życzeniami również okoliczne sklepy i instytucje.

Warsztaty zdobienia pierniczków

pierniczki

12 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty zdobienia pierniczków dla pierwszej grupy przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 36. Po przywitaniu dzieci z radością zabrały się do dekorowania pierniczków, używając kolorowych posypek, koralików i lukrów. Później wykonywały kartki świąteczne, przepięknie je zdobiąc.

Na pożegnanie dzieci zaśpiewały pastorałkę, którą wprawiły nas w świąteczny nastrój. Każdy przedszkolak zabrał swoje dzieła do domu.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Mikołajki w grupie „Sprytnych Lisków”

mikolajki

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy…”

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków.

Okazało się jednak, że Mikołaj odwiedził naszą salę lekcyjną już w nocy. Poczęstował się cukierkami i pierniczkami, chyba był głodny po długiej podróży. Zostawił pod pięknie przystrojoną choinką prezenty dla każdego.

A prezenty były wspaniałe. Królowały klocki lego i słodycze.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami. Szczęścia nie było końca.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

 

Spotkanie z Piastusiem

Piastus

Wielką niespodzianką były dla nas odwiedziny Piastusia, maskotki klubowej Piasta Gliwice. Otrzymaliśmy zaproszenia na najbliższe mecze, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

andrzejki przedszkole

30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Powitanie pierwszego śniegu

snieg

27 listopada spadł pierwszy śnieg. Trzeba było go przywitać. Wybraliśmy się na spacer, podczas którego dzieci zachwycały się pięknem otaczającej przyrody. Zabawom nie było końca. Rzucanie śnieżkami, lepienie małych bałwanów i oczywiście robienie orzełków. 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

„Sprytne Liski” mają swoje logo!

logo

8 listopada nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na logo naszego oddziału przedszkolnego. W konkursie wzięło udział 7 uczestników, którzy przedstawili swoją propozycję znaku graficznego. Po obejrzeniu wszystkich złożonych prac Komisja Konkursowa w składzie pani Karolina Juriewicz i Oliwia Lipok (organizatorki konkursu) wraz z uczniami oddziału przedszkolnego wyłoniły zwycięzcę.

logo.dyplomy

W wyniku głosowania zwycięzcą konkursu została Paulina Zjawin. Drugie miejsce przypadło Wiktorii Bartosiewicz. Trzecie miejsce należało do Maksa Stolarskiego.

Wybrany znak graficzny, który będzie wykorzystywany przez naszą placówkę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych i promocyjnych, będzie można oglądać na gazetce w holu przedszkola i na stronie internetowej placówki. GRATULUJEMY.

„Sprytne Liski” na spotkaniu z dietetykiem

dietetyk

Środa, 15 listopada, była wyjątkowym dniem w życiu naszej grupy przedszkolnej. Grupa pod opieką pani Karoliny Juriewicz wzięła udział w warsztatach kulinarnych w szkolnej stołówce.

Podczas spotkania pani dietetyk rozmawiała z dziećmi na temat żywienia, wspólnie z nimi omawiała zdrowe i niezdrowe pokarmy. W drugiej części warsztatów dzieci ubrane w kucharskie czapki i fartuszki dostały do dyspozycji mnóstwo smakołyków – m.in. świeży ciemny chleb, kilka rodzajów past oraz smakowicie wyglądające kolorowe warzywa. Każdy miał szansę stworzyć własną pyszną, a przede wszystkim zdrową kanapkę.

Dzieci zwracały uwagę na zachowanie zasad higieny, bezpiecznie używały sztućców oraz stosowały zasady savoir-vivre’u przy stole. Na koniec spotkania uczestnicy mieli czas, aby usiąść wspólnie i w miłej atmosferze przy stole kosztować wspólnie przygotowanych dań.

Był to czas fantastycznej, kulinarnej przygody.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.