Międzynarodowe Święto Kropki w przedszkolu

kropka

Międzynarodowe Święto Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Po raz pierwszy obchodziliśmy je w naszym przedszkolu.

Inspiracją do powstania owego święta była książka „The Dot” Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, której historia pokazuje wszystkim, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma ukryty talent. Przedszkolaki świętując, miały możliwość uczestniczyć w „kropkowych zabawach”. Każde dziecko przekonało się, że drzemie w nim talent. Radości podczas zajęć nie było końca.

I Przedszkolny Festyn Rodzinny za nami

festyn

Chociaż słońce jasno świeci, bardzo smutne są dziś dzieci.
Czas uścisnąć sobie ręce i pożegnać najgoręcej.

Przedszkolaki oficjalnie pożegnały rok przedszkolny i swoich najstarszych kolegów z grupy „Wisienki”, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Uroczystość pożegnania była także okazja do wspólnego spotkania całej „przedszkolnej rodziny”.

Po uroczystości na terenie szkoły wszystkie dzieci korzystały z atrakcji I Przedszkolnego Festynu Rodzinnego na świeżym powietrzu.

Dzięki pomocy rodziców, dziadków, wolontariuszy naszej szkoły przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wspólną zabawę.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Przedszkolaki otwierają się na świat muzyki i zdobywają nowe doświadczenia

filharmonia

W ramach zajęć Mobilnej Filharmonii przedszkole odwiedzili muzycy.

Dzieci obcowały z artystami, poznały budowę i zasady działania nowych instrumentów muzycznych. Podczas zajęć zaprezentowane zostały przepiękne utwory pochodzące z bajek i nie tylko. Uśmiech na twarzach dzieci pokazał, że podróż do świata melodii była świetnym pomysłem.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Przedszkolaki poznają zawody – odwiedziny panów policjantów

policja

Kolejny raz nasze przedszkole odwiedzili panowie policjanci. Tym razem sprawili dzieciom niespodziankę z okazji Dnia Dziecka.

Każdy przedszkolak miał okazję wsiąść do radiowozu i przymierzyć policyjne akcesoria. Korzystając z okazji, policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas spacerów i zabaw na świeżym powietrzu i nie tylko.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Dzień Dziecka w przedszkolu

dzie dziecka

1 czerwca wszystkie dzieci obchodzą swoje święto. W naszym przedszkolu świętowaliśmy z tej okazji, integrując wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci świetnie bawiły się podczas wspólnej zabawy tanecznej. Radości tego dnia nie było końca.

Po wspaniałej zabawie każda grupa odpoczywała w swojej sali i nabierała sił po smacznym poczęstunku przygotowanym przez niezastąpionych rodziców.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Odwiedziny w gabinecie pielęgniarki

pielegniarka

Przedszkolaki w ramach zajęć poznają różne zawody. Tym razem odwiedziliśmy gabinet pani pielęgniarki.

Dzieci poznały tajniki zawodu pielęgniarki, dowiedziały się, że bycie pielęgniarką to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali wnętrze gabinetu. Największym powodzeniem cieszyła się waga. Każdy chętny miał okazję sprawdzić, czy urządzenie działa prawidłowo :)

Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za poświęcony czas!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Naleśnikowy bieg

nalesnik

Korzystając z coraz bardziej przyjaznej pogody, mogliśmy wypróbować tradycyjny brytyjski zwyczaj, jakim jest „wyścig z naleśnikiem” („pancake race”).

Wszystkie Cytrynki, Malinki, Jagódki i Wisienki przygotowały piękne stroje, wzięły patelnie z naleśnikami w dłonie i… przebiegły cały dystans wyścigu, oczywiście zwyciężając! Brawo przedszkolaki!

Bardzo szczęśliwi uczestnicy wyścigu mogli świętować swój sukces, zajadając się pysznymi naleśnikami, przygotowanymi przez mamusie. Był to słodki dzień, który długo będziemy pamiętać!

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Tajniki stomatologii

stomatolog

Dzieci z grupy „Cytrynki” odwiedził wyjątkowy gość – tata jednego z przedszkolaków, pan Krzysztof Kasprzyk – stomatolog. Wraz ze swoim synem przedstawił dzieciom tajniki zawodu stomatologa, opowiedział też bardzo ciekawie o konieczności dbania o higienę jamy ustnej. Dzieci były zachwycone odwiedzinami i obiecały dbać o swoje zęby.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Warsztaty żywieniowe dla najmłodszych

warsztaty zywieniowe

Wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach dotyczących zdrowego żywienia zorganizowanych przez firmę „Twoje zdrówko”.

Pani dietetyk przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, jakie produkty są zdrowe, a jakich powinniśmy unikać w naszej diecie. Każde dziecko miało okazję wykonać zdrową kanapkę z ulubionych produktów.

Dziękujemy za interesujące i pouczające zajęcia.

Powitanie wiosny w przedszkolu

marzanna

Przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę! Każda z grup, na czele z własnoręcznie zrobioną marzanną, maszerowała drogami okolicznego osiedla, aby przypomnieć wszystkim mieszkańcom, że nadeszła wiosna. Pod koniec spaceru marzanny zostały wrzucone do kontenerów, które wyjechały w dal naszego kraju.

Mamy nadzieję, że marzanny – zimowe panny – odjechały od nas na długo i zima odejdzie.

Po powrocie ze spaceru wszystkie dzieci i nauczyciele przedszkola uczestniczyli aktywnie w pokazie mody wiosennej. Każdy miał możliwość przespacerować się po wybiegu i zaprezentować swój strój.

Wiosna zagościła w przedszkolu na dobre. 

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Wiosenne uprawy roślin w przedszkolu

wiosna

Na korytarzach i w salach przedszkolnych czuć już wiosnę. Przedszkolaki wszystkich grup założyły wiosenne uprawy roślin. Odwiedzając nasze progi, można zobaczyć rozwijające się zielone roślinki.

Dzieci codziennie doglądają ich i dbają o nie jak tylko potrafią najlepiej.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Dzień otwarty przedszkola

Zapraszamy serdecznie na DZIEŃ OTWARTY PRZEDSZKOLA
dnia 12 marca 2019 r. od godziny 16.30 do 17.30.

Bezpieczne spacery

spacer

Nasze przedszkolaki zawsze spacerują po okolicy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Od jakiegoś czasu podczas spacerów są jeszcze bardziej widoczne dzięki kamizelkom odblaskowym.

Wszystkie dzieci dumnie noszą te piękne, żółciutkie stroje.