Przedszkolaki wspierają WOŚP

wosp

Nasze przedszkolaki mają dobre serduszka.Z pomocą wolontariatu szkolnego wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Dzieci podczas zajęć przygotowały różne drobiazgi, które można było zakupić podczas kiermaszu. Cały dochód ze sprzedaży trafił od razu do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i najbliższym przedszkolaków, wychowawcom, nauczycielom oraz dyrekcji za wsparcie naszej akcji :)

Świąteczny koncert przedszkolaków

koncert

W czwartek, 13 grudnia 2018 r., przedszkolaki wraz ze swoimi rodzinami uczestniczyły w koncercie świątecznym.

Młodzi artyści zaprezentowali piosenki ze świątecznego repertuaru. Była okazja do wspólnego śpiewania, rozmów i skosztowania przygotowanych przez dzieci pierniczków. Nasz koncert był świetną okazją do integracji wszystkich grup przedszkolnych.

Serdecznie dziękujemy gościom za obecność.

Świąteczne pierniczki

pierniczki

W przedszkolu czuć już magię świąt.

Barbórka w przedszkolu

barborka

Barbórka obchodzona (na cześć św. Barbary, patronki górników) 4 grudnia to święto, które wszystkim przypomina o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią. Ten ważny dla każdego górnika dzień w naszym przedszkolu świętowaliśmy uroczyście.

Odwiedził nas pan Jan Zięba, który bardzo ciekawie opowiadał o pracy górników oraz pokazał rekwizyty związane z tradycją górniczą.

To było bardzo miłe i pouczające spotkanie. Dziękujemy!

Andrzejki w przedszkolu

andrzejki

W miniony piątek, 30 listopada, nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość – tę bliską i tę daleką, dowiedzieć się, kim będą w przyszłości.

Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do radości oraz integracji grupy oraz do zapoznania się z tradycją andrzejkową.

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

mis.m

mis przedszkole

26 listopada 2018 r. nasze przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia.

Dzieci poznały historię święta, opowiadały o swoim ulubionym misiu. Odbyło się także wiele misiowych zabaw. Największą radość sprawiła wszystkim misiowa fotobudka.

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.

Przedszkolne korytarze coraz ładniejsze!

korytarz

Starsi koledzy naszych przedszkolaków chętnie służą pomocą. Razem z nauczycielami i panią dyrektor ozdabiali ściany przedszkolnego korytarza. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Przedszkolaki znowu w teatrze

plastus

W środę, 14 października, przedszkolaki odwiedziły Teatr Nowy w Zabrzu. Z zaciekawieniem oglądały spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik”.

Nasze przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w spektaklach teatralnych. Mamy nadzieję, że wkrótce ponownie odwiedzimy zabrzański teatr.

Nowe przedszkole – szersze perspektywy

projekt przedszkole logo

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu „Nowe przedszkole – szersze perspektywy” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, który Miasto Gliwice realizuje we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Katowicach.

Projekt zakłada utworzenie nowych miejsc wraz z podniesieniem oferty edukacyjnej gliwickich przedszkoli; w związku z tym powstało 140 dodatkowych miejsc w gliwickich zespołach szkół i zespołach szkolno-przedszkolnych.

Oprócz naszych przedszkolaków w projekcie wezmą udział dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 oraz wychowankowie przedszkoli wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. W sumie 548 dzieci zostanie objęte działaniami w ramach projektu, który będzie trwał do stycznia 2020 roku.

Już od połowy listopada br. dzieci rozpoczną ciekawe zajęcia: warsztaty teatralne, zajęcia taneczno-rytmiczne oraz plastyczne.

Z niecierpliwością czekamy na pierwsze wrażenia dzieci :)

Michalina, która widziała drzewo :)

drzewo

Miło nam poinformować, że Michalina Sidor z grupy Wisienek otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Drzewa, które widziały wszystko” organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 36 w Gliwicach.

Serdecznie gratulujemy!

Uśmiechnięta dynia

dynia.2

W piątek, 9 listopada 2018 r., odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w ramach przedszkolnego konkursu „Uśmiechnięta dynia”. Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków za zaangażowanie i przygotowanie razem z dziećmi przepięknych prac konkursowych.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Dzień dyni

dynia

W środę, 31 października, obchodziliśmy dzień dyni. Przedszkolaki ubrane na pomarańczowo uczestniczyły w „dyniowych” zajęciach.

Dzieci poznały kolory, kształty i ciekawostki dotyczące dyni. Wraz z wychowawczyniami przygotowały ciasto dyniowe, które szybciutko znikało z talerzyków. Świetnie bawiliśmy się także podczas dyniowej dyskoteki.

Pasowanie na przedszkolaka

pasowanie

Nadszedł bardzo ważny dzień w życiu każdego przedszkolaka. Po dwóch miesiącach wspólnej zabawy i nauki 25 października najmłodsze dzieci z grup „Jagódek” i „Cytrynek” zostały pasowane na przedszkolaków. Wystąpiły dla nich starsze grupy przedszkolne, ale i maluchy zaprezentowały zgromadzonym swoje umiejętności, aby móc stać się pełnoprawnym przedszkolakiem.

Po złożeniu przez dzieci przysięgi pani dyrektor z ogromną przyjemnością pasowała je i przyjęła wszystkie do grona przedszkolaków.