XV Międzyszkolny Konkurs Literacki „Nie piszę do szuflady” za nami

szuflada

Rozstrzygnęliśmy XV Międzyszkolny Konkurs Literacki „Nie piszę do szuflady”. Uroczysty finał odbył się 5 czerwca w atrium naszej szkoły. Jak zawsze na początku głos zabrała pani dyrektor, Joanna Grzybowska, która serdecznie pogratulowała nagrodzonym i ich opiekunom. Następnie goście mogli wysłuchać recytacji utworu Marcina Barana „Ale jazda” w wykonaniu uczennicy klasy IIC, Wiktorii Karaszewskiej, oraz posłuchać naszego niezawodnego duetu: Urszuli Marszałek i Aleksa Puldy z klasy IIB, którzy zaprezentowali piosenkę Dawida Kwiatkowskiego „Yin-yang”.

Wyróżnieni w konkursie otrzymali dyplomy, pamiątkowe długopisy oraz karty upominkowe do Empiku. Ich prace już niedługo ukażą się na blogu naszej biblioteki szkolnej. Jurorkami konkursu były panie Aleksandra Zięba (przewodnicząca), Alicja Ciura, Jolanta Kubik-Migoń, Beata Przybyła i Magdalena Zawadzka, które zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu. I oczywiście gratulują wszystkim pisarzom i poetom.

Gimnazja i szkoły podstawowe – kategoria PROZA:
I miejsce: Natalia Szymura – Szkoła Podstawowa 13 – opiekun: p. Barbara Fałek
II miejsce: Jakub Kowalczyk – Szkoła Podstawowa 13 – opiekun: p. Barbara Fałek
II miejsce: Julia Leśniak – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 – opiekun: p. Anna Seredyńska-Spieszko
III miejsce: Alicja Langer – Gimnazjum nr 5 – opiekun: p. Adam Barwicki
III miejsce: Andrzej Lewandowski – Gimnazjum nr 5 – opiekun: p. Joanna Cichocka
III miejsce: Eryk Dębski – Gimnazjum nr 7 – opiekunki: p. Alicja Ciura, p. Beata Przybyła

Gimnazja i szkoły podstawowe – kategoria POEZJA:
Nagród nie przyznano.

Szkoły ponadgimnazjalne – kategoria PROZA:
I miejsce: Kamila Margas – Zespół Szkół Ogólnokształcących 1 – opiekun: p. Joanna Soremba
II miejsce: Marta Homa – VII Liceum Ogólnokształcące – opiekun: p. Alicja Ciura
III miejsce: Justyna Żuk – V Liceum Ogólnokształcące – opiekun: p. Anna Sieroń
Wyróżnienie: Beata Dudzińska – Zespół Szkół Łączności – opiekun: p. Iwona Gierszal
Wyróżnienie: Jakub Pawlicki – V Liceum Ogólnokształcące – opiekun: p. Anna Sieroń

Szkoły ponadgimnazjalne – kategoria POEZJA:
I miejsce: Adam Sankowski – VII Liceum Ogólnokształcące – opiekun: p. Jolanta Kubik-Migoń
Wyróżnienie: Natalia Strug – Zespół Szkół Ogólnokształcących 1 – opiekun: p. Joanna Soremba
Wyróżnienie: Kacper Łukasik – VII Liceum Ogólnokształcące – opiekun: p. Aleksandra Zięba

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.