Finał Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie 2023

23 listopada 2023 r., już po raz 10. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego odbył się etap finałowy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie 2023. Tym razem tematyka obejmowała dziedzinę sportu, jaką jest koszykówka, oraz motywacyjną wartość sportu w edukacji, wychowaniu i w życiu.

sport3

Nasze liceum godnie reprezentowali finaliści etapu szkolnego: Zuzanna Mońka z IIB, Piotr Drabik z IIIC i Adam Tarczyński z IIIB.

sport1

Organizatorzy przygotowali smaczne pakiety dla każdego uczestnika, do tego wspaniałą atmosferę przesiąkniętą rywalizacją oraz bardzo trudne pytania finałowe.

Nasi uczniowie, w doborowym towarzystwie 320 kolegów i koleżanek z 83 szkół ponadpodstawowych z całej Polski, pisali test zawierający pytania zarówno zamknięte, jak i otwarte. Teraz czekamy na wyniki i mocno trzymamy kciuki.

sport2

Opiekunkami finalistów były panie Gabriela Gałuszka i Izabela Sikora.