Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie - edycja 10.: koszykówka

olimpiada sportu.logo

Przed nami 10. już edycja Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Tym razem tematem przewodnim jest koszykówka.

Plakat olimpiada 2023

Konkurs ma rangę ogólnopolską, a organizują go Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Fundacja Jakuba Błaszczykowskiego LUDZKI GEST, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej oraz Instytutem Psychologii Uniwersytetu Opolskiego oraz Urzędem Miasta Opola. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również zainteresowanie tematyką związaną z koszykówką, a także propagowanie wśród młodzieży idei sportu i aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Konkurs składa się z dwóch etapów (szkolnego oraz finałowego) i ma formę testu.

Do udziału zapraszamy uczniów liceum – wszystkich informacji udzielają panie Gabriela Gałuszka i Izabela Sikora.

Tradycyjnie zachęcamy do udziału!

Kliknij, aby przeczytać więcej na stronie organizatora.