Jakim powietrzem oddychamy?

Powyższe pytanie padło 30 maja, kiedy to uczniowie klas pierwszych liceum o profilu prawniczym uczestniczyli w wykładzie, który miał miejsce na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wykład dotyczył prawa ochrony środowiska i został przedstawiony przez panią dr Ewę Radecką. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są przepisy, akty prawne regulujące omawiane zagadnienie. Przedstawione im zostały badania i dane statystyczne dotyczące czystości powietrza nad Polską.

Wyjazd stanowił swoistego rodzaju połączenie pożytecznego z przyjemnym, ponieważ po wykładzie młodzież udała się do Muzeum Śląskiego, aby zwiedzić ekspozycję.

powietrze

Wykład odbył się w ramach ścieżki europejskiej realizowanej w klasach prawniczych.

Mamy nadzieję, że podobne wyjazdy będą jeszcze miały miejsce.

Dagmara Malinowska