Nasi uczniowie w poszukiwaniu pracy i doświadczenia zawodowego

praca

W poniedziałek młodzież naszej szkoły za pośrednictwem przedstawicieli OHP mogła poznać aktualne oferty pracy. Niektórzy uczniowie szczególnie zainteresowani byli pracą krótkoterminową z racji nadchodzących ferii zimowych. Uczniom niepełnoletnim wytłumaczono zasady korzystania z pośrednictwa pracy do czasu uzyskania pełnoletniości. Młodzież otrzymała do rejestracji ankiety poszukującego pracy, ulotki informacyjne, a zdecydowani licealiści wzięli skierowanie do pracodawcy na rozmowę kwalifikacyjną.

Dla wielu z nich to pierwsza szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego, które niemalże w każdym ogłoszeniu o pracę jest wymagane, a posiadanie go wzmacnia pozycję na rynku pracy.

Drodzy Uczniowie, warto rozpocząć budowę swojej ścieżki zawodowej już teraz, ale z pewnością nie kosztem nauki.

Barbara Ozga-Strzyż
szkolny doradca zawodowy

Więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.